Trwa ładowanie...

Dolny Śląsk będzie miał portal informacyjny za 65 mln zł

Aktualne informacje przydatne mieszkańcom, turystom, studentom czy
przedsiębiorcom znajdą się na nowym portalu e-DolnySlask, który powstanie w 2014 r.

Share
Dolny Śląsk będzie miał portal informacyjny za 65 mln zł
Źródło: qumak.pl
dgj4uqy

Aktualne informacje przydatne mieszkańcom, turystom, studentom czy przedsiębiorcom znajdą się na nowym portalu e-DolnySlask, który powstanie w 2014 r. 22 lipca 2013 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego została podpisana umowa dot. jego utworzenia.

Portal e-DolnySlask ma być innowacyjnym połączeniem wiedzy o regionie z portalem internetowym. Na stronie pojawią się aktualne informacje dotyczące wielu dziedzin życia na Dolnym Śląsku.

Koszt jego uruchomienia ma przekroczyć 6. mln zł, a kolejne 5 mln będzie kosztowała jego obsługa przez pięć kolejnych lat. Projekt ten jest dofinansowany ze środków unijnych.

dgj4uqy

Jak powiedział po podpisaniu umowy wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Łużniak, osoby odwiedzające portal znajdą w nim komplet wiedzy o regionie. "Będzie to całkowicie nowy portal informacyjny, gdzie znajdą się najbardziej aktualne informacje z Dolnego Śląska. Z pewnością wzbudzi on zainteresowanie tych, którzy zechcą zwiedzać ten region, studiować tu lub zainwestować swoje pieniądze" - dodał.

Portal ma ruszyć w grudniu 201. roku. Przetarg na jego przygotowanie wygrała warszawska firma Qumak S.A. Spółka ta będzie go również prowadzić przez 5 lat kolejnych lat.

W ramach realizacji kontraktu warszawska spółka opracuje strukturę bazy wiedzy o Dolnym Śląsku, uwzględniającą zagadnienia związane m.in. z ekonomią, geografią, turystyką, ekologią, ochroną zabytków, historią regionu i archeologią. Umowa obejmuje także przygotowanie i dostarczenie aktualnej ortofotomapy województwa oraz zintegrowanie informacji zawartych na portalu z treścią mapy. Jak powiedział dyrektor Pionu Realizacji Kontraktów w Qumak S.A. Jacek Suchenek, spółka dostarczy i zainstaluje niezbędną infrastrukturę IT wraz z oprogramowaniem oraz zintegruje wszystkie elementy portalu z systemami informacyjnymi innych instytucji, które będą udostępniać zawartość merytoryczną na potrzeby platformy.

Jako operator platformy, warszawska spółka będzie odpowiedzialna zarówno za utrzymanie infrastruktury teleinformatycznej, jak i zawartości informacyjnej. Zadba również o promocję projektu i portalu wiedzy e-DolnySlask oraz przygotuje i przeprowadzi kampanię informacyjno-popularyzacyjną portalu.

Źródło: PAP, SW, WP.PL

dgj4uqy

Podziel się opinią

Share
dgj4uqy
dgj4uqy
Więcej tematów