Dołącz do kosmicznego wolontariatu!

Dołącz do kosmicznego wolontariatu!

27.07.2015 12:33, aktual.: 27.07.2015 14:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chcesz współtworzyć największą imprezę robotyczno –kosmiczną w Europie, sprawdzić swoje umiejętności w międzynarodowym środowisku i zobaczyć, jak realizowane są ambitne pomysły? Jesteś pełnoletni? Dołącz do kosmicznych wolontariuszy! Trwa nabór do współpracy przy organizacji European Rover Challenge, które odbędzie się już we wrześniu w Regionalnym Centrum Naukowo – Technologicznym w Podzamczu.

Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich (w skrócie ERC) to plenerowe, bezpłatne, otwarte dla wszystkich wydarzenie łączące zawody robotów skonstruowanych przez studentów z innowacyjnymi pokazami naukowo-technologicznymi i spotkaniami z gośćmi specjalnymi.

Do tegorocznej, drugiej edycji prestiżowego konkursu robotów marsjańskich zakwalifikowało się ponad 300 młodych konstruktorów z całego świata, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Indii, czy Bangladeszu. Wśród nich są także dwie ekipy z Kielc. Ich zmagania będą oceniane m.in. przez ekspertów z Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz NASA.

- Szukamy osób ambitnych, które chcą aktywnie współtworzyć największą imprezę popularnonaukową w Europie. Wystarczą chęć do nauki i podejmowania nowych wyzwań Nie musisz mieć doświadczenia, wszystkiego nauczymy Cię na miejscu- mówi Maciej Ziernik, koordynator wolontariuszy. – Doświadczenie będzie można zdobyć na wielu polach, m.in. w dziale produkcji, technicznym, sędziowskim, biurze promocji czy realizacji video. Zadaniem wolontariuszy podczas wydarzenia będzie także towarzyszenie gościom specjalnym, pomoc międzynarodowym drużynom, wsparcie jury w sędziowaniu czy obsługa informacji oraz pomoc wystawcom pikniku.

Oprócz certyfikatów otrzymanych po zakończeniu współpracy oraz indywidualnych podziękowań w filmie podsumowującym event, wolontariusze będą mogli wziąć udział w specjalnym, zamkniętym spotkaniu z Harrisonem Schmittem - ostatnim człowiekiem na księżycu. Dla najbardziej aktywnego wolontariusza przewidziano również nagrodę w postaci stażu w agencji Planet PR, polskim oddziale międzynarodowej sieci Global COM.

Osoby zainteresowane współpracą mogą zgłaszać się do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, które prowadzi rekrutację do projektu. Szczegółowe wymagania oraz gwarantowane świadczenia dla wolontariuszy znajdują się na stronie www.centrumwolontariatu.eu/lazikimarsjanskie/

Aby zostać wolontariuszem, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej i wziąć udział w spotkaniu rekrutacyjnym. Koordynatorzy, na podstawie zainteresowań i umiejętności kandydatów, przydzielą ich do odpowiednich sekcji.

Filmowe zaproszenie na ERC:

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)