Dobre wyniki Samsunga, dzięki dobrej sprzedaży telefonów

Dobre wyniki Samsunga, dzięki dobrej sprzedaży telefonów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.10.2012 10:30, aktual.: 30.10.2012 10:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W III kwartale 2012 roku Samsung zanotował przychody w wysokości 47,51 mld dolarów (wzrost o 26 proc. względem danych sprzed roku) oraz zysk netto w wysokości 5,97 mld dolarów.

Dobre wyniki Samsunga są przede wszystkim zasługą zwiększonej sprzedaży telefonów komórkowych i większego popytu na panele ekranowe. W tym kwartale dział Mobile Communications odnotował przychody w wysokości 23,9 mld dolarów, co reprezentuje ponad połowę łącznych przychodów firmy. Jeśli chodzi o segment paneli ekranowych, do wzrostu rentowności przyczyniły się zwiększone dostawy paneli LCD i OLED używanych w tabletach i smartfonach, a także w telewizorach.

Globalny rynek smartfonów wzrósł o kilkanaście procent, a telefonów wielofunkcyjnych - o około 10 proc. kwartał do kwartału. Sztandarowy smartfon Samsung Galaxy S III, miał kluczowy wpływ na zwiększenie marży zysku. Ponadto zoptymalizowany asortyment produktów doprowadził do bardziej konkurencyjnej średniej ceny sprzedaży (ASP).

W III kwartale Samsung sprzedał około 105,4 mln sztuk telefonów, w tym 56,3 mln sztuk smartfonów. Oczekuje się, że w czwartym kwartale rynek smartfonów utrzyma dynamikę wzrostu za sprawą rosnącego popytu, zwłaszcza na rynkach wschodzących. Samsung planuje umocnić się na pozycji lidera rynku smartfonów dzięki produktom klasy wyższej, takim jak Galaxy S III, oraz poprzez zwiększenie sprzedaży Galaxy Note II.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)