Do Polski wchodzi firma ułatwiająca firmom start MVNO

Do Polski wchodzi firma ułatwiająca firmom start MVNO

27.09.2007 23:59

Telogic, firma z branży MVNE (ang. Mobile Virtual Network Enabler) poinformowała o swoim wejściu na polski rynek. Firma ma zamiar stać się pierwszym naprawdę działającym MVNE w kraju i zapowiedziała, że uruchomi pierwszego wirtualnego operatora MVNO w krótkim czasie.

_ To doskonały moment dla Polski, żeby rozwinąć model biznesowy typu MVNE/MVNO. Wielu przedsiębiorców będzie pod wrażeniem, jak dzięki usługom i technologii Telogic, każdy kto posiada dobry pomysł na sprzedaż usług mobilnych, może stać się operatorem w ciągu kilku tygodni, inwestując małą część tego, co musiałby wydać samemu _ - powiedział Robert Dygas, szef polskiego oddziału Telogic.

Jako MVNE, Telogic pozwala firmom na oferowanie usług telefonii komórkowej, przy użyciu infrastruktury istniejących operatorów. Telogic zapewnia swoim klientom wszystkie potrzebne do tego usługi i technologie, takie jak: umowy z operatorem, zarządzanie kartami SIM, biling, obsługę klienta, CRM czy przenoszenie numerów.

Telogic posiada swoją centralę w Kopenhadze i jest największą firmą typu MVNE w Europie, która uruchomiła już 15 operatorów MVNO w pięciu krajach. Telogic dostarcza usługi w zakresie telefonii komórkowej, stacjonarnej i szerokopasmowego dostępu do internetu i jest pośrednikiem między operatorami a firmami typu MVNO. Może się nim stać każda firma posiadająca swoją markę, dużą bazę swoich klientów, lub operator telefonii nie posiadający infrastruktury mobilnej. Telogic pozwala MVNO skupić się na sprzedaży i marketingu, bez konieczności zajmowania się sprawami telekomunikacyjnymi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)