Gadżety
05-02-2013 (14:02)

Długopis, który pilnuje twojej ortografii

Pisanie odręczne napawa cię przerażeniem z powodu błędów ortograficznych i gramatycznych? Oto rozwiązanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Długopis, który pilnuje twojej ortografii
(lernstift.com)

Państwo Falk i Mandy Wolsky opracowali Lernstift - długopis, który wibruje, gdy popełnimy błąd ortograficzny, gramatyczny lub gdy po prostu będziemy brzydko pisać. Wbudowane oprogramowanie potrafi rozpoznać nasze pismo i będzie pilnować, abyśmy nie popełniali błędów. Poza kontrolą błędów możliwe jest również śledzenie kształtu tworzonych liter i kontrola kaligrafii.

Gadżet powstał z myślą o dzieciach, które uczą się pisać - małżeństwo wpadło na pomysł stworzenia długopisu, gdy ich syn zaczynał naukę i już w pierwszych słowach jakie napisał popełnił kilka błędów. Obecna wersja to wciąż prototyp, ale za to w pełni działający. Kolejnym krokiem będzie pozyskanie funduszy na zasadzie crowdfundingu - każdy może zostać inwestorem. W przyszłości długopis ma otrzymać czujniki nacisku, możliwość łączenia bezprzewodowego z komputerem oraz otwartą platformę oprogramowania, która pozwoli programistom z całego świata tworzyć dla niego aplikacje, które rozbudują wynalazek o kolejne możliwości.

Nie wiemy co na to resort szkolnictwa, ale uczniowie regularnie piszący dyktanda z pewnością byliby z nowego wynalazku bardzo zadowoleni.

Słowniki języka polskiego w świetnych cenach! Sprawdź oferty!

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.