Dixons: Vista spowodowała gigantyczne straty

19.10.2007 22:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows Vista zyskuje na popularności. Wiele firm narzeka jednak, że olbrzymie wymagania sprzętowe najnowszego systemu Microsoftu sprawiają, iż ludzie - paradoksalnie - wolą komputery dużo wolniejsze i tańsze, ale z Windows XP.

Zgodnie z badaniami firm analitycznych - w tym również Ranking.pl - udział Visty w rynku systemów operacyjnych powoli, ale systematycznie rośnie - http://www.pcworld.pl/news/121868/100.html. Jest to jednak wzrost raczej powolny. Z tego powodu nawet Microsoft zadecydował o korekcie dotyczącej przychodów: w roku obrachunkowym 2008 proporcje sprzedaży Windows Visty i Windows XP mają wynieść 78:22, a nie 85:15, jak postulowano wcześniej - http://www.idg.pl/news/118237/100.html.

Vista - straty zamiast zysków

Na tym nie koniec niemiłych dla Redmond wieści. Prognozy producenta Windows mówiły, że premiera Visty sprawi, iż użytkownicy i przedsiębiorstwa wydadzą łącznie 3,1 miliarda dolarów na uaktualnienia sprzętu i oprogramowania. Tymczasem szefowie brytyjskiej korporacji Dixons oskarżają Microsoft o wywołanie efektu przeciwnego.

Twierdzą oni, że Vista spowodowała, iż Dixons stracił ponad 20 milionów funtów. Klienci są ponoć nieufni względem najnowszej wersji Windows. I zamiast decydować się na bardzo szybkie, ultranowoczesne ( i drogie ) laptopy z Vistą, wybierają raczej starsze i słabsze maszyny z XP.

Warto zajrzeć: "Poor Vista sales hit Dixons profits - http://www.vnunet.com/vnunet/news/2201460/poor-vista-sales-hit-dixons" ( witryna w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)