Trwa ładowanie...

Darmowy, publiczny internet będzie szybszy

Ministerstwo Cyfryzacji chce, by publiczny internet przyspieszył. Dawniej operatorzy protestowali, dziś nie mają nic przeciwko temu.
Share
Darmowe WiFi będzie szybsze
Darmowe WiFi będzie szybszeŹródło: Shutterstock.com
d37v4x0

Obecnie limit w publicznych hotspotach to 1 Mb/s. Został wprowadzony, ponieważ operatorzy obawiali się, że użytkownicy będą korzystali z darmowych punktów WiFi, a nie pakietów komórkowych. Teraz jednak Ministerstwo Cyfryzacji chce, by ograniczenia poluzować. Jak pisze "Rzeczpospolita", minimalna prędkość internetu w wybudowanych za publiczne pieniądze hotspotach ma wynosić 30 Mb/s.

Czytaj też: Rosja kontra 5G i Unia Europejska. Mogą wstrzymać rozwój szybkiego internetu w Polsce

Gdyby publiczny, darmowy internet przyspieszył, istniałaby szansa, że urzędy i inne państwowe instytucje chętniej zainwestują w ogólnodostępne WiFi.

d37v4x0

Co na to operatorzy? Nie widzą przeszkód

W dobie coraz większych, a nawet nielimitowanych ofert transmisji danych, dostęp do alternatywnych źródeł internetu przestał być koniecznością, której klienci aktywnie poszukują. Szczególnie, że korzystanie z publicznych hotspotów często wiąże się z ograniczeniem dostępu do wybranych usług, a także zwiększonym zagrożeniem ze strony cyberprzestępców – mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Konrad Mróz, reprezentujący T-Mobile Polska.

Można by się zastanawiać, czy istnieje potrzeba przyspieszania publicznego internetu, skoro pakiety danych są dzisiaj bardzo tanie i łatwo dostępne. Nie da się jednak ukryć, że dostęp do sieci w urzędach się przydaje i jeśli ma tam być, to lepiej, żeby dało się z niego korzystać komfortowo. A poza tym darmowe WiFi to nie tylko instytucje państwowe, ale też parki czy dworce, więc na pewno wszyscy pozytywnie odczujemy tę zmianę.

d37v4x0

Podziel się opinią

Share
d37v4x0
d37v4x0
Więcej tematów