Internet
02-04-2009 (15:01)

Darmowe MP3 od Google

Według Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI) 99 procent muzyki kupowanej i pobieranej z internetu w Chinach kontynentalnych to pirackie kopie. Google podejmuje próbę zmiany tej, niekorzystnej dla przemysłu muzycznego, sytuacji. Pomysł jest prosty - oferowanie darmowych utworów w formacie MP3 - donosi "Dziennik Internautów"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Darmowe MP3 od Google
(google)

Ilość dostępnych utworów oferowanych przez Google jest przeogromna –. do tej pory dostawca zebrał ponad 350 tysięcy plików., a docelowo ma to być ponad milion dostępnych plików. Jeśli ktoś myśli, że są to tylko, dostępne i tak za darmo, utwory amatorskich, chińskich zespołów to jest w błędzie.

Google podpisała umowy z wielką czwórką wytwórni - Sony Music BMG, Warner Music, EMI oraz Universal Music. Jak to możliwe, wytwórnie zgodziły się oferować utwory za darmo? Google będzie się z nimi dzielić wpływami z reklam.

Niestety, usługa dostępna jest tylko w kontynentalnych Chinach (bez Hong Kongu i Tajwanu). Google nie planuje rozszerzenia jej na kolejne rynki – czytamy w Dzienniku Internautów.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.