Trwa ładowanie...
d4cji2g

Darmowe alerty od BIK. Usługa udaremni oszustom wyłudzenie kredytu na nasze dane

Biuro Informacji Kredytowej postanowiło udostępnić na trzy miesiące darmowe alerty kredytowe. Akcja ma na celu walkę z oszustami, którzy wykorzystują pandemię koronawirusa do wyłudzania kredytów. Rozwiązanie z pewnością pomoże uniknąć licznych nieprzyjemności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Darmowe alerty od BIK. Pomogą w walce z oszustami
Darmowe alerty od BIK. Pomogą w walce z oszustami (BIK)
d4cji2g

Biuro Informacji Kredytowej poinformowało za pośrednictwem swojej strony internetowej, że w ramach akcji społecznej udostępnia za darmo możliwość aktywowania alertów ostrzegających przed próbą wyłudzania kredytów za na nasze dane. Promocja trwa trzy miesiące od aktywacji. Z oferty skorzystać można najpóźniej do 30 czerwca 2020 roku. Poza nią, koszt usługi wynosi jedynie 24 złote rocznie.

Głównym powodem wprowadzenia promocji poza chęcią wypromowania usługi, jest pandemia koronawirusa. Okres, gdy aktywność użytkowników online jest większa niż dotychczas, jest świetną okazją dla oszustów do dokonywania licznych przestępstw w sieci. Specjalne powiadomienia są gwarancją na ich skuteczne udaremnienie.

d4cji2g

- Nie ulega żadnej wątpliwości, że pandemia koronawirusa spotęgowała liczbę wszelkich form naruszeń naszych praw w sieci. Większość z nich finalnie wiąże się z negatywnymi skutkami finansowymi dla samego pokrzywdzonego. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Pierwszą z nich jest bez wątpienia liczba użytkowników internetu - komentuje dla Infowire dr Maciej Kawecki, dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie oraz ekspert w kancelarii prawnej Maruta Wachta.

Zobacz także: Oszustwo "na darowiznę". Nigeryjski książę zamienił się w Unię Europejską

Alerty od BIK. Jak działają?

Osoba ubiegająca się o kredyt zostaje sprawdzana w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor. Weryfikacja ma na celu otrzymanie informacji, czy przyszły pożyczkobiorca nie jest zadłużony. W trakcie trwania tej procedury BIK wysyła powiadomienie SMS-em i mailem, w którym ostrzega, że ktoś planuje uzyskać dane dotyczące naszego zadłużenia.

d4cji2g

Taki alert pozwoli na rychłą reakcję i niedopuszczenie do wyłudzenia naszych pieniędzy. Ponadto alerty poinformują nas również, gdy oszuści będą chcieli zawrzeć na nasze dane różnego rodzaju umowy, na przykład z siecią komórkową.

Alerty BIK są dostępne 24 godziny przez siedem dni w tygodniu.

Czytaj także: Oszustwo "na tarczę antykryzysową". Uwaga na SMS-y z obietnicą bezzwrotnej gotówki

d4cji2g

Podziel się opinią

Share

d4cji2g

d4cji2g
Więcej tematów