Trwa ładowanie...
d42jiga

Dalsze problemy Apple. Pozwy na miliardy i spadek sprzedaży

Gorąca końcówka roku w Cupertino. Po ostatnich doniesieniach, że Apple celowo obniża taktowanie procesorów w starszych modelach iPhone’ów odbiła się firmie bolesną czkawką. Teraz prawdopodobnie czeka ją drugi cios.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Apple w poważnych tarapatach? Końcówka roku jest dość nerwowa.
Apple w poważnych tarapatach? Końcówka roku jest dość nerwowa. (Getty Images, Fot: Justin Sullivan)
d42jiga

Zobacz też: Na którym biegu auto pali najmniej? Obaliliśmy jeden z mitów

Ten zaś został wyprowadzony z Azji. Według Reutera, z Apple musiał zmienić prognozy sprzedaży iPhone’a X z 50 do 30 milionów w tym kwartale. Niezadowalające wyniki miały znaleźć potwierdzenie w komentarzu Tima Cooka, który popyt na najwyższy model telefonu Apple w Chinach skomentował stwierdzeniem, że "mógłby być szczęśliwszy".

d42jiga

To jednak nie koniec problemów. Kolejnym są pozwy, wytaczane za umyślnie spowalnianie starszych modeli. Te trafiły do sądów w Izraelu, Nowym Jorku, Illinois i Kalifornii. Skierowano również pozew zbiorowy, w którym użytkownicy domagają się odszkodowania od producentów. Z kolei w innym pozywający żądają 999 miliardów dolarów zadośćuczynienia, co może wydać się przesadnie dużą kwotą. Na razie jednak firma nie udziela żadnego oficjalnego komentarza na temat pozwów oraz ich skali.

Na koniec warto wspomnieć o innym podejściu do kłopotów Apple. Według niektórych azjatyckich analityków, doniesienia o spadku produkcji opierają się o spadek zamówień na ekrany OLED, wykorzystywanych właśnie w iPhone X. Ich zdaniem, nie jest to dostateczny dowód na problemy ze sprzedażą.

Warto wiedzieć: Pierwszy samochód elektryczny z Polski trafił na testy. Jego zasięg to 160 km

d42jiga

Podziel się opinią

Share

d42jiga

d42jiga
Więcej tematów