Trwa ładowanie...
d25dige

Czytnik e-booków, który można wyginać

Podczas konferencji Autodesk University 2014 firma PocketBook prezentuje prototyp nowego urządzenia PocketBook CAD Reader Flex. Jego głównym wyróżnikiem ma być odporna na zniszczenia obudowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czytnik e-booków, który można wyginać
(chip.pl)
d25dige

Czytnik został wyposażony w 13,3-calowy, elastyczny wyświetlacz E Ink Mobius oraz odporną na uszkodzenia tylną obudowę o 6,5 mm grubości.

Ekran E Ink Mobius ma być bardziej wytrzymały niż jego poprzednicy, a przy tym nie tracić kluczowych właściwości technologii elektronicznego papieru. Producent zapewnia, że jest przeciwodblaskowy i przyjazny dla wzroku. Wyświetla on rozdzielczość 1600×1200 pikseli.

Jak twierdzi Pocketbook, prototypowy czytnik jest odporny nie tylko na wygięcia i upuszczenia, ale też na kurz i wilgoć. Dzięki temu ma znajdować zastosowanie np. na placach budowy.

d25dige

Urządzenie napędza 1,5-GHz dwurdzeniowy procesor oraz 512 MB pamięci RAM. Na 8 GB pamięci będzie można przechowywać dokumenty oraz plany w różnych formatach. Moduły komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi oraz Bluetooth 4.0 umożliwią przesyłanie plików, a przyciski umieszczone w dolnej części obudowy ekranu oraz pięciofunkcyjny joystick ułatwią nawigację w menu czytnika.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Miały trafić do kin, są już na torrentach

d25dige

Podziel się opinią

Share

d25dige

d25dige
Więcej tematów