Czytnik biometryczny w Galaxy S5 - oto jak działa

Strona głównaCzytnik biometryczny w Galaxy S5 - oto jak działa
19.02.2014 14:30
Czytnik biometryczny w Galaxy S5 - oto jak działa
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Mówi się już od jakiegoś czasu, że najnowszy sztandarowy smartfon Samsunga będzie wyposażony w czytnik linii papilarnych. Udało nam się potwierdzić te plotki, a także poznać nieco szczegółów na ten temat.

Według źródeł redakcji serwisu SamMobile, smartfon Galaxy S5 zostanie wyposażony w czytnik linii papilarnych. Podobnie jak w iPhonie 5S, będzie się on znajdował pod przyciskiem "home”. Nieco inaczej będzie się jednak z niego korzystać. By z niego skorzystać, trzeba będzie przeciągnąć palec wzdłuż osi pionowej telefonu, dotykając czytnika. Czytnik ten, niestety, będzie wrażliwy na wilgotność dłoni: osoby, którym często pocą się ręce, będą musiały najpierw je wytrzeć. Proces skanowania linii papilarnych będzie oprawiony odpowiednią wizualizacją na ekranie smartfonu.

Czytnik ten będzie można wykorzystać do zabezpieczenia dostępu do wybranych przez użytkownika aplikacji oraz do samego telefonu. Aplikacje będą też mogły korzystać z tego modułu. System operacyjny telefonu będzie mógł przechować do ośmiu różnych wzorców linii papilarnych.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Huawei uciera nosa Samsungowi i Apple"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)