Czy w twoim iPhonie i iPadzie wieszają się aplikacje?

Czy w twoim iPhonie i iPadzie wieszają się aplikacje?

Czy w twoim iPhonie i iPadzie wieszają się aplikacje?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
01.04.2016 11:47

Premiera najnowszej wersji systemu iOS nie obyła się bez problemów. Niektóre iPady po aktualizacji przestawały działać, co na szczęście już naprawiono. Teraz Apple usuwa kolejny problem.

iOS 9.3 miał aż siedem wersji testowych, zanim został udostępniony wszystkim klientom jako aktualizacja systemu. Niestety, nie obyło się bez problemów, choć musimy też przyznać, że premiery systemów konkurencji również z rzadka idą gładko. Apple na szczęście walczy z problemami, czego dowodem jest najnowsza aktualizacja systemu.

iOS 9.3.1 jest już dostępny i usuwa problem związany z zawieszaniem się aplikacji po tym, jak użytkownik kliknie w hiperłącze. Sam iOS 9.3 wprowadza wiele usprawnień, o których piszemy poniżej

Zmian w oprogramowaniu systemowym mobilnych urządzeń z Cupertino są dość ciekawe. Niestety, nie wszystkie z nowych funkcji będą dostępne w Polsce. Pierwszą z nowości jest „Tryb Nocny”. Jego głównym zadaniem jest modyfikowanie barw wyświetlacza, aby wieczorem minimalizować ilość niebieskiego światła docierającego do naszych oczu. Jak wiemy z badań naukowców, niebieskie światło wyświetlaczy źle wpływa na nasz organizm i utrudnia zasypianie. iPhone będzie pobierał dane z zegara systemowego oraz z danych geolokalizacyjnych, dzięki którym precyzyjnie określi strefę czasową, w jakiej się znajdujemy.

Większe bezpieczeństwo Notatek to kolejna nowość systemowa. Od teraz będzie można je zabezpieczyć za pomocą hasła lub odcisku palca. Zmiana niewielka, ale cieszy bo np. przechowywanie danych numery karty kredytowej lub poufnych danych stanie się nieco bardziej bezpieczne.

Apple rozbudowało także aplikację „Zdrowie”. Wzbogacono ją np. o możliwość monitorowania snu, postępów treningowych czy zmiany masy ciała. Całość ma działać o mechanizmy BigData i otwartej platformy wymiany danych medycznych. Co więcej, telefon ma teraz sugerować pobranie dodatkowych aplikacji mających na pomóc zadbać o kondycję fizyczną i nasze zdrowie.

Niewielkich zmian doczekała się funkcja CarPlay, która umożliwia łączenie telefonu lub tabletu z komputerem pokładowym samochodu (o ile ten jest zgodny z oprogramowaniem Apple). Teraz pojawiło się dodatkowe wsparcie dla naszych list muzyki zapisanych w Apple Music, a także dodano funkcję „W pobliżu”. w mapach, dzięki którym kierowca otrzyma informacje o pobliskich stacjach benzynowych, restauracjach, warsztatach czy hotelach. Te ostatnie rozwiązanie nie jest wciąż dostępne w Polsce.

Personalizacja nagłówków wiadomości to ostatnia z dużych nowości w iOS 9.3. Na podstawie śledzenia naszych aktywności oraz zainteresowań urządzenia mobilne Apple przygotują spersonalizowaną listę informacji dopasowanych pod nasz gust. Niestety, ta funkcja również nie będzie dostępna w naszym kraju.

Źródło: Chip.pl / WP.PL

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Zobacz, jak działa Bash w Windows 10

jb

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)