Czy tym piątym zostanie CenterNET?

02.10.2007 13:40, aktual.: 02.10.2007 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli w ciągu najbliższego tygodnia (licząc od dziś)CenterNET złoży wniosek o dokonanie rezerwacji częstotliwości 1800 MHZ, to stanie się faktem, że w Polsce pojawi się piąty operator

Jeśli w ciągu najbliższego tygodnia (licząc od dziś)CenterNET złoży wniosek o dokonanie rezerwacji częstotliwości 180. MHZ, to stanie się faktem, że w Polsce pojawi się piąty operator – po Erze, Plusie, Orange i Play (ni licząc operatorów wirtualnych). Urząd Komunikacji Elektronicznej rozstrzygnął przetarg na rezerwację tych częstotliwości. CenterNET złożył dwie oferty i obie wygrały – głównie ceną. Powiązany z giełdowym inwestorem Romanem Karkosikiem telekom po prostu zaproponował najwięcej pieniędzy za wspomniane częstotliwości, dzięki czemu otrzymał najwięcej punktów.

W bezpośredniej konfrontacji pobitym polu CenterNET zostawił Centertela (Orange), Polkomtela (Plus) i TOLPIS. Z powodów formalnych do drugiej tury nie zakwalifikowały się oferty Polskiej Telefonii Cyfrowej (Era), oraz 2 oferty Inquam Broadband GmbH.

Każda rezerwacja obejmuje 4. dupleksowych kanałów radiowych. Częstotliwości mogą być wykorzystywane w publicznej sieci telekomunikacyjnej (np. telefonia ruchoma, telefonia stacjonarna, radiowy dostęp do sieci Internet) na obszarze całego kraju do 31 grudnia 2022 r.

Każdy uczestnik przetargu mógł złożyć jedną albo dwie oferty. Każda oferta była traktowana niezależnie. Minimalna jednorazowa opłata za dokonanie rezerwacji częstotliwości wynosiła 1.960.00. zł w przypadku jednej oferty.

Przypomnijmy, że to już drugie podejście do tego przetargu. Poprzedni wygrała Telekomunikacja Kolejowa, ale z przyznanych rezerwacji nie skorzystała z powodu braku środków na ich zagospodarowanie. Sam CenterNET przed wakacjami ogłosił plany uruchomienia działalności jako operator wirtualny (MVNO).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także