WP

Czy to chińskie działo laserowe? Zdjęcia "wyciekły" oficjalnym kanałem

Najnowsze uzbrojenie nie zawsze musi być użyte na polu walki, aby budzić postrach. Czasem wystarczy tylko dać światu do zrozumienia, że dysponuje się odpowiednio potężną bronią. Takie działanie widzimy np. w przypadku Chin i ich działa laserowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chińska wojna propagandowa czy broń przyszłości?
Chińska wojna propagandowa czy broń przyszłości? (CCTV)
WP

Oficjalny kanał telewizyjny chińskiego rządu - CCTV (China Central Television) - opublikował zdjęcia działa laserowego, opracowywanego przez chińską marynarkę wojenną. Podobnie było niedawno z chińskim działem elektromagnetycznym "railgun".

Według portalu Janes Defence na zdjęciach widać funkcjonalne urządzenie optyczne o dużej soczewce. Na zdjęciach widoczne są też dodatkowe urządzenia, którymi według Janes mogą być sensory częstotliwości fal radiowych.

WP

Urządzenie optyczne, które może być laserem bojowym, znajduje się na przenośnej platformie i wspierane jest przez kontenerowy generator prądu. Może to oznaczać, że potencjalna broń mogłaby być potencjalnie stosowana zarówno na okrętach chińskiej marynarki wojennej, jako nabrzeżna broń stacjonarna, a nawet działo mobilne przenoszone na ciężarówkach.

Nie wiadomo dużo o możliwościach działa. Redakcja magazynu Janes spekuluje, że może ono zastąpić rakiety krótkiego zasięgu HHQ-10, co oznaczałoby, że laser bojowy będzie mógł niszczyć cele na odległości do 5 km.

Zobacz też: Co o czołgach M1 Abrams mówią amerykańscy żołnierze w Polsce?

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP