Trwa ładowanie...
d1yi1se
CHIP
Internet

Czy przejdzie ta kontrowersyjna ustawa? Piraci drżyjcie!

Nasz kraj najprawdopodobniej dołączy do międzynarodowego porozumienia ACTA, które ma na celu zwalczać internetowe piractwo i handel podróbkami. Porozumienia szalenie kontrowersyjnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy przejdzie ta kontrowersyjna ustawa? Piraci drżyjcie!
(chip.pl)
d1yi1se

Międzynarodowe porozumienie ACTA ma na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy krajami członkowskimi na całym świecie by zwalczać piractwo i handel nieoryginalnymi towarami. Rada Unii Europejskiej, jak donosi Fundacja Panoptykon, zgodziła się na przyjęcie ACTA. Co zastanawiające, zgodziła się bardzo…. dyskretnie. Próżno szukać oświadczeń prasowych czy informacji na witrynie Rady UE. W naszym kraju porozumienie jako pierwszy nagłośnił portal Dziennik Internautów.

Decyzja o możliwości zatwierdzenia ACTA w Unii Europejskiej nie oznacza jednak, że już ową ustawę podpisano. Przedstawiciele rządów stanów Unii Europejskiej mają podpisać akt podczas spotkania Światowej Organizacji Handlu w Genewie. Porozumienie pozostaje otwarte do podpisania do 1 maja 201. roku, a następnie ratyfikowane przez unijny rząd. Wymagana jest ratyfikacja co najmniej sześciu stron.

ACTA budzi poważne kontrowersje wśród obrońców internetowej wolności. Prawo to przewiduje dokładny monitoring każdego internauty, w tym treści przez niego wysyłanych i pobieranych. Budzi to wątpliwości zarówno ekonomiczne, jak i…. etyczne.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "10 systemów operacyjnych, o których nigdy nie słyszałeś"

d1yi1se

Podziel się opinią

Share
d1yi1se
d1yi1se
Więcej tematów