Trwa ładowanie...
d30ule7

Czy Polacy właściwie zabezpieczają swoje telefony? Nowe badanie

W lipcu polski oddział AVG – producenta rozwiązań antywirusowych dla biznesu AVG CloudCare, przeprowadził ankietę dotyczącą bezpieczeństwa smartfonów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Współczesny telefon to już praktycznie komputer – ze wszystkimi wadami i zaletami, wynikającymi z tego faktu. Można więc za jego pomocą przeglądać internet, odpowiadać na maile, oglądać filmy, a także… zostać zainfekowanym niebezpiecznym wirusem. Wprawdzie niebezpieczeństwo to jest dużo mniejsze, jeżeli korzystamy wyłącznie z oprogramowania, znajdującego się w oficjalnym sklepie, ale wciąż istnieje. A konsekwencje złapania wirusa na komórce mogą być bardzo poważne.
Współczesny telefon to już praktycznie komputer – ze wszystkimi wadami i zaletami, wynikającymi z tego faktu. Można więc za jego pomocą przeglądać internet, odpowiadać na maile, oglądać filmy, a także… zostać zainfekowanym niebezpiecznym wirusem. Wprawdzie niebezpieczeństwo to jest dużo mniejsze, jeżeli korzystamy wyłącznie z oprogramowania, znajdującego się w oficjalnym sklepie, ale wciąż istnieje. A konsekwencje złapania wirusa na komórce mogą być bardzo poważne. (Thinkstockphotos)
d30ule7

70% Polaków ma zainstalowanego antywirusa na swoim smartfonie, aż 65% użytkowników pamięta o regularnym backupie danych, 53% ankietowanych korzysta z usług przeciwkradzieżowych.

Zabezpieczenia

Niestety prawie 1/3 Polaków w dalszym ciągu nie używa żadnych zabezpieczeń urządzeń przenośnych. Najpopularniejszą metodą ochrony pozostaje kody cyfrowy – korzysta z niego 37% ankietowanych, na drugim miejscu jest najwygodniejsza forma – czyli mniej bezpieczne przesunięcie palcem po określonym wzorze na ekranie (28%)

d30ule7

- W dalszym ciągu pokutuje przekonanie, że smartfon nie wymaga takich samych zabezpieczeń jak komputer "tradycyjny" –. komentuje wyniki ankiety Arek Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej AVG – Obecnie "rynek" złośliwych aplikacji tworzonych pod kątem systemu Android rozwija się najdynamiczniej – smartfony są celem nr 1 dla cyberprzestępców. Dlatego warto pamiętać o antywirusie, zwłaszcza, że wielu producentów oferuje jego darmową wersję. Dodatkowo antywirusy dla smartfonów często również są wyposażone w dodatkowe opcje, takie jak możliwość zdalnego wykasowania danych, trwałej blokady telefonu, geolokalizacji, włączenia alarmu lub robienia zdjęć potencjalnemu złodziejowi.

Smartfony na każdą kieszeń - już od 152 złotych. Sprawdź oferty!

d30ule7

Podziel się opinią

Share

d30ule7

d30ule7