ycipk-igq979

Czy Bóg akceptuje płatności mobilne? W pewnym kraju tak...

U nikogo nie wywoła zaskoczenia stwierdzenie, że pieniądz ulega dematerializacji. Do tej pory jednak niektóre obszary broniły się przed tym zjawiskiem dość skutecznie. Wydawałoby się, że tradycyjna "taca", napiwki czy datki dla bezdomnych pozostaną ostoją płatności przy pomocy gotówki. Okazuje się jednak, że nawet w tych przypadkach wiele może się wkrótce zmienić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy Bóg akceptuje płatności mobilne? W pewnym kraju tak...
(Pixabay.com)
ycipk-igq979

Płatności mobilne coraz śmielej wchodzą na obszar, który do tej pory był zarezerwowany tylko dla gotówki. Bloomberg podał, że w wielu szwedzkich kościołach datki zbierane są nie przy pomocy tradycyjnej "tacy", ale za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Zgodnie z tym, co pisze cytowany serwis, Szwecja jest ciekawym przykładem kraju, w którym papierowe pieniądze umierają. Większość banków w tym kraju zaprzestało wypłaty gotówki.

Niektóre sklepy i muzea przyjmują tylko płatność kartą. Bloomberg podaje nawet, że bezdomni w Sztokholmie akceptują płatności kartą.

ycipk-igq979

Nowy sposób rozliczeń spowodował także rozwój nowych zachowań. Mats Lagergren, rzecznik parafii w szwedzkiej Uppsali, mówi w rozmowie z Bloombergiem, że we wspomnianych kościołach niektórzy wierni podnoszą do góry swoje smartfony, żeby pokazać, że przekazują datek.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-igq979

ycipk-igq979
ycipk-igq979