Cztery nowe tablety od Asus’a

Cztery nowe tablety od Asus’a

Cztery nowe tablety od Asus’a
19.01.2011 11:07, aktualizacja: 19.01.2011 11:19

Podczas największych na świecie targów elektroniki użytkowej CES (Consumer Electronics Show) Asus zaprezentował swoje cztery nowe tablety: Eee Pad Slider, Eee Pad Transformer, Eee Pad MeMO i Eee Slate EP121. Nowe modele tabletów będą oferowane z ekranami o 3 różnych przekątnych oraz systemem Windows 7 Home Premium bądź Google Android.

ASUS Eee Pad Slider

Łącząc w sobie najlepsze cechy tabletu i tradycyjnego notebooka. Eee Pad Slider posiada 10,1-calowy ekran dotykowy IPS, pozwalający na wygodną obsługę palcami oraz wysuwaną klawiaturę QWERTY, która umożliwia wygodne pisanie w każdych warunkach. Nowy tablet firmy został wyposażony w układ NVIDIA Tegra 2 –. najbardziej zaawansowany dziś chipset mobilny na świecie. Z dwurdzeniowym procesorem i wbudowaną jednostką graficzną NVIDIA GeForce powinien on zapewnić bardzo wysoką wydajność.

Obraz
© ASUS Eee Pad Slider (fot. Asus)

Tablet wyposażony jest w dwie wbudowane kamery –. z przodu o rozdzielczości 1,2 megapiksela i z tyłu o rozdzielczości 5 megapikseli. Urządzenie pracuje w oparciu o system operacyjny Android 3.0. Jako wyposażenie opcjonalne, możemy zamówić wbudowany moduł 3G.

ASUS Eee Pad Transformer
Płaska, lekka konstrukcja, pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 10,1”, a także system Android 3.0 to główne cechy Eee Pad Transformer. Podobnie jak poprzednika, producent wyposażył urządzenie w układ NVIDIA Tegra 2. który oferuje pełną obsługę aplikacji Adobe Flash, możliwość przeprowadzania wideokonferencji oraz odtwarzania plików wideo w jakości HD.

Obraz
© ASUS Eee Pad Transformer (fot. Asus)

Ciekawym dodatkiem jest opcjonalna stacja dokująca, która przekształca Transformera w pełnowartościowego notebooka z klawiaturą QWERTY, wydłużając jednocześnie czas pracy na baterii do 1. godzin. ASUS Eee Pad Transformer został wyposażony w dwie kamery: z przodu (1,2 megapiksela) i z tyłu (5 megapikseli).

ASUS Eee Pad MeMO
Eee Pad MeMO to mniejszy od poprzednik tablet, wyposażony w pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 7,1”. Zainstalowany system operacyjny Android zapewnia bogaty pakiet aplikacji użytkowych i rozrywkowych. Dzięki wbudowanemu portowi Micro HDMI, Eee Pad MeMO możne zostać podłączony do zewnętrznego wyświetlacza i odtwarzać wideo w pełnej rozdzielczości 1080. HD.

Obraz
© (fot. Asus)

ASUS Eee Slate EP121
Model Eee Slate EP12. w odróżnieniu od poprzedników pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 Home Premium. Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor Intel Core i5. Obraz wyświetlany jest na 12,1-calowym ekranie z podświetleniem LED o rozdzielczości 1280 x 800 i kącie widzenia wynoszącym aż 178 stopni.

Dotykowy ekran cechuje się wysoką czułością i błyskawiczną reakcją na dotyk, a pojemnościowy rysik zapewnia precyzyjną pracę. Oprócz klawiatury wyświetlanej na ekranie, do urządzenia można dodatkowo podłączyć zewnętrzną klawiaturę Bluetooth.

Obraz
© (fot. Asus)

Tablet Eee Slate oferowany jest z pamięcią stałą SSD o pojemności 3. GB lub 64 GB (rozszerzalną poprzez karty SDXC), oraz z maksymalnie 4GB pamięci RAM DDR3. Wszystkie modele są wyposażone w Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 3.0, kamerę o rozdzielczości 2 megapikseli, a także dwa porty USB 2.0. ASUS Eee Slate wyposażono w port mini-HDMI, umożliwiający podłączenie tabletu do zewnętrznego wyświetlacza.

Jury złożone z dziennikarzy, konstruktorów i projektantów urządzeń elektronicznych przyznało tabletowi ASUS Eee Slate EP121 nagrodę za innowacyjność - CES 2011 Innovations Award.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)