Trwa ładowanie...
d35ymx7

Czołgi Leopard 2A5 doczekają się garaży. Ministerstwo Obrony Narodowej zawarło umowę

Ministerstwo Obrony Narodowej zawarło umowę na budowę garaży dla 128 czołgów Leopard 2A5 z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. O inwestycji poinformował na swoim Twitterze Mariusz Błaszczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podpisano umowę na budowę garaży dla 128 czołgów Leopard 2A5
Podpisano umowę na budowę garaży dla 128 czołgów Leopard 2A5 (Youtube.com)
d35ymx7

Czołgi Leopard 2A5 zostały przeniesione z 34. Brygady Pancernej w Żaganiu do warszawskiej Wesołej. Początkowo stały tam bez jakiegokolwiek zadaszenia, z czasem Ministerstwo Obrony Narodowej zainwestowało w ogrzewane namioty. Według informacji mediów, część z nich została zniszczona przez wiatr.

Szef MON, Mariusz Błaszczak poinformował za pośrednictwem Twittera, że resort podpisał umowę na budowę garaży dla 128 czołgów.

- Dziś podpisaliśmy umowę na budowę garaży wraz z zapleczem obsługowym na terenie 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. Dzięki inwestycji powstanie 128 miejsc garażowych dla czołgów Leopard 2A5 - czytamy na TT.

d35ymx7

Czytaj także: Mobilizacja? Po co? Skrzykiwanie 1500 facetów na jeden dzień do wojska nie ma sensu

Decyzja o przezbrojeniu 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w czołgi Leopard zapadła w 2016 roku, kiedy szefem MON był Antoni Macierewicz. Pierwszy transport Leopardów do Wesołej odbył się w 2017 roku. Chociaż przeniesienie czołgów z Żegania nie obyło się bez negatywnych komentarzy, resort argumentował ten ruch wzmocnieniem jednostek położonych bliżej wschodniej granicy.

Zobacz także: Polskie wojskowe drony Warmate zainteresowały zagranicę. Zamówienia na setki egzemplarzy

d35ymx7

Podziel się opinią

Share
d35ymx7
d35ymx7
Więcej tematów