Trwa ładowanie...
dwq6cai
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Czego szukamy w internecie?

Czego szukają w internecie mieszkańcy różnych krajów? Co najbardziej interesuje Polaków?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czego szukamy w internecie?
(Thinkstockphotos)
dwq6cai

Badanie objęło 2. kraje, od USA poprzez Argentynę i Szwecję po Japonię, Indie i Rosję.

5. proc. badanych podało, że w internecie szuka informacji na temat swojego hobby i innych zainteresowań. 43 proc. ściąga z internetu pliki muzyczne, a 34 proc. szuka filmów.

Jednak cel poszukiwań internetowych różnił się w zależności od kraju: o ile 7. proc. ludzi w Turcji odwiedzało strony poświęcone hobby, cel taki przyświecał jedynie 35 proc. badanych z Arabii Saudyjskiej.

dwq6cai

Internet może być również miejscem do zabawy i gier - powiedziała Keren Gottfried, kierująca badaniami w instytucie Ipsos Global Public Affairs. Ten instytut przeprowadził sondaż na zlecenie agencji Reutera.

Do narodów poszukujących w sieci informacji związanych z własnymi zainteresowaniami zaliczyła Chińczyków, Węgrów, Japończyków, Koreańczyków z Korei Płd. i Szwedów, podczas gdy Argentyńczycy, Hiszpanie, Hindusi, Brazylijczycy i Meksykanie należą do ludzi najrzadziej poszukujących tego typu informacji.

Ściąganiem z internetu plików muzycznych i filmów najbardziej zainteresowani są Chińczycy - 7. proc. właśnie tego szuka w sieci. Na drugim miejscu są Turcy, a na samym końcu zestawienia w tej kategorii plasują się Japończycy i Francuzi.

"Warto pomyśleć o tym, że z technologii udostępniania plików, spopularyzowanej dopiero od niedawna ze względu na muzykę, korzysta 4. proc. użytkowników internetu w 24 krajach - podkreśliła Gottfried. - Nawet w krajach na samym dole rankingu nadal robi to jedna czwarta ludzi".

dwq6cai

2. proc. badanych podało, że korzystają z gier internetowych. Gottfried gry internetowe nazwała kwitnącym przemysłem, ale, jak dodała, jedynie 13 proc. przyznało, że gra dla pieniędzy.

Pod względem korzystania z gier online na pierwszym miejscu są Chiny: zajmuje się tym 6. proc. chińskich użytkowników internetu. Na drugim miejscu znajdują się Polska i Turcja, gdzie jednak z gier internetowych korzysta znacznie mniejszy odsetek ludzi. Pod tym względem na szarym końcu znalazła się Szwecja, gdzie tylko 13 proc. badanych wykazuje zainteresowanie grami internetowymi.

Łącznie w gry online grało 2. proc. wszystkich objętych sondażem.

Nie jesteś zadowolony ze swojego dostawcy internetu? Kliknij i go zmień!

dwq6cai

Podziel się opinią

Share

dwq6cai

dwq6cai
Więcej tematów