Czego Huawei nie pokaże na IFA 2016?

Czego Huawei nie pokaże na IFA 2016?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

29.08.2016 11:27, aktual.: 29.08.2016 16:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producenci przyzwyczajają nas do pewnej regularności w premierach swoich najważniejszych serii smartfonów, prezentowanych mniej więcej co roku, przy okazji kolejnych edycji tych samych targów. Ale Huawei może nas z tego rytmu wybić.

Już w tym tygodniu w Berlinie odbędą się jedne z największych targów technologicznych świata. Kiedy spytalibyśmy znawców rynku smartfonów, co Huawei pokaże na tegorocznych targach IFA, otrzymalibyśmy dwie wersje odpowiedzi. Ci bardziej pewni siebie mówiliby wyłącznie o Huawei Mate S2, natomiast ci bardziej ostrożni wspominaliby zachowawczo o Mate S2 lub też Mate 9 lub też jeszcze innym modelu z serii Mate. Ale nikt nie przewidziałby raczej scenariusza, że na IFA 2016 nowego Mate'a po prostu nie zobaczymy.

Tymczasem według informacji pochodzących podobno od "wysoko postawionego" pracownika Huawei, jedyną gwiazdą targów IFA 2016 ma być nowa seria smartfonów z tak zwanej średniej półki, ale wyróżniających się tym, że przeznaczone są raczej dla kobiet. Co to dokładnie oznacza? Próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na to pytanie kilka dni temu.

Jeśli taki scenariusz okaże się prawdziwy, to będzie to oznaczało jedno: nowa seria smartfonów (według przecieków nosząca nazwę Huawei Nova)
jest dla chińskiego producenta ważniejsza, niż się spodziewaliśmy. Tak ważna, że jej blasku nie powinna przyćmić premiera żadnego innego modelu.

Ale my jednak po cichu liczymy, że pojawi się na IFA 2016 również jakiś nowy Mate...

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: HTC nas oszukał

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także