Czas instalacji Windows 8 jest znacznie krótszy

Czas instalacji Windows 8 jest znacznie krótszy
13.09.2012 11:46
Czas instalacji Windows 8 jest znacznie krótszy
Źródło zdjęć: © chip.pl

Chociaż instalacja systemu Windows 7 nie trwa w nieskończoność i jest raczej sprawna, to Microsoft jeszcze skrócił czas potrzebny na wyposażenie komputera w jego nowy OS.

Michael Niehaus, menadżer marketingu w firmie Microsoft, podczas swojej przemowy na TechEd 2012. zapewnił wszystkich słuchaczy, a pośrednio również i nas, że Windows 8 instaluje się wyraźnie szybciej niż Windows 7. Niehaus wytłumaczył, że instalacja Windows 7 na wirtualnej maszynie na standardowej stacji roboczej trwa 15 minut, natomiast ten sam proces w przypadku Windows 8 kończy się po 10 minutach. To instalacja świeżej kopii na surowym sprzęcie.

Natomiast użytkownicy, którzy będą chcieli zaktualizować swój system Windows 7 do nowszej wersji na maszynie bez zaśmieconego dysku twardego aplikacjami i plikami, będą musieli poświęcić na to 2. minut. Z Windows Vista do siódemki aktualizacja w takich samych warunkach trwała 30 minut.

Wyraźną różnicę odczujemy jednak przy mocno obciążonym dysku twardym, bowiem do gry wchodzi oprogramowanie USMT w nowej wersji 4.0 oraz środowisko preinstalacji systemu Windows, które ma nie stwarzać żadnych problemów, a wyraźnie przyspieszy proces instalacji.

Premiera Windows 8 w październiku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "HTML 5 to największa pomyłka w naszej historii"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)