Trwa ładowanie...

Czarna kropka śmierci atakuje telefony. "Nie dotkniesz jej"

Poprzez jedną wiadomość możesz doprowadzić do uszkodzenia czyjegoś urządzenia z systemem Android. Telefon może się wyłączyć, albo w najlepszym przypadku tylko zawiesić. Uważajcie na takie wiadomości.
Share
Wystarczy jeden znak, żeby popsuć telefon
Wystarczy jeden znak, żeby popsuć telefonŹródło: Komorkomania.pl, Fot: Miron Nurski
d2bz0zm

"Nie dotkniesz tej kropki!" - taka wiadomość, wraz z kropką powodującą zawieszenie telefonów, jest rozsyłana w internecie. Najczęściej poprzez komunikator WhatsApp. Dla własnego bezpieczeństwa, nigdy nie klikajcie w tę kropkę. Dlaczego? Wywołuje błąd systemowy.

   YouTube
Źródło: YouTube

Chociaż wydaje się, że to tylko kropka, to obok niej znajduje się około 2000 niewidzialnych znaków. Po naciśnięciu na nią, tym samym zaznaczeniu jej, nastąpi próba zrenderowania znaków przez system Android. Spowoduje to przeciążenie systemu, a tym samym wyłączenie się aplikacji przy chwilowym zawieszeniu się telefonu. Może dojść nawet do wyłączenia się smartfona.

d2bz0zm

Sprawę nagłosił jeden z Youtuberów, pojawiły się także posty na forum Reddit.

Żeby zobaczyć wszystkie znaki wiadomości, należy przekonwertować ją na HTML.Wiadomość można przesłać przez większość komunikatorów, a także pod postacią innych emotikonek. Atak nie działa tylko w przeglądarce Google Chrome. Do podobnej sytuacji doszło niedawno w telefonach z systemem iOS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bz0zm

Podziel się opinią

Share
d2bz0zm
d2bz0zm
Więcej tematów