Trwa ładowanie...

Cyanogen strategicznym partnerem Microsoftu

Cyanogen to firma produkująca najbardziej znaną na świecie alternatywną wersję Androida dla urządzeń różnych producentów. Partnerstwo z Microsoftem to kolejny krok w oddzielaniu platformy od Google'a.
Share
Cyanogen strategicznym partnerem Microsoftu
d4jkwwf

W ramach partnerstwa, wraz z Cyanogenem do telefonów będzie trafiał zestaw aplikacji od Microsoftu, takie jak mobilny MS Office, Skype, Outlook, OneNote czy chmura One Drive. Aplikacje będą zoptymalizowane pod kątem Cyanogena, przynosząc świeże rozwiązania niedostępne dla innych użytkowników Androida.

Cyanogen traktowany jest przez zaawansowanych użytkowników smartfonów jako lekarstwo na szybkie zapominanie przez producentów o starszych urządzeniach. Z jego pomocą można uczynić wydajnym urządzeniem pierwszego Galaxy S czy Nexusa. To także standardowo instalowana wersja systemu w smartfonach One, które w tym roku oficjalnie zagościły na polskim rynku.

Kirt McMaster, szef Cyanogena przekazał w styczniu w czasie konferencji w San Francisco, że firma zamierza w przyszłości zupełnie uniezależnić się od Google'a, tworząc bardziej otwartego Androida niż do tej pory. W planach jest pełne zastąpienie zestawu aplikacji Google'a (z pomocą Microsoftu łatwiejsze do osiągnięcia) i otworzenie własnego sklepu z aplikacjami.

d4jkwwf

Zobacz także: Nadchodzi rewolucja na rynku smarftonów? Telefon "z klocków".

d4jkwwf

Podziel się opinią

Share
d4jkwwf
d4jkwwf
Więcej tematów