Trwa ładowanie...
d2i6mdc
CHIP

Cyanogen jednak bez Microsoftu

Pomimo zaawansowanych negocjacji między Microsoftem a Cyanogenem, gigant z Redmond nie zdecydował się na dofinansowanie projektu stworzenia niezależnej od Google wersji systemu Android.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cyanogen jednak bez Microsoftu
(Johan Larsson / CC)
d2i6mdc

Twórcy CyanogenMod nie otrzymają dofinansowania, które według nieoficjalnych informacji miało wynieść 70 milionów dolarów. To oczywiście spora strata, ale na szczęście Microsoft może jeszcze wesprzeć ten projekt w inny sposób. Chodzi o bezpłatne udostępnienie usług i oprogramowania Microsoftu, które pojawią się również w ramach "Androida bez Google". Dodatkowo Cyanogen pochwalił się otrzymaniem wsparcia w wysokości 110 milionów dolarów ze strony firmy inwestycyjnej PremjiInvest.

Office 365 już od 20zł netto! Sprawdź ->
Cóż, nam pozostaje uzbroić się w cierpliwość i kibicować firmie Cyanogen, niezależnie od tego, jakiego systemu mobilnego używamy. Jak zapowiedział na początku tego roku jej prezes, w ciągu najbliższych 18 miesięcy możemy się spodziewać pojawienia się w internecie całkowicie niezależnego sklepu z aplikacjami, który wstrząsnąć może nie tylko rynkiem programów i usług dla systemu Android, ale również iOS i Windows. Może być naprawdę ciekawie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: YouTube na Androida ma nową niezwykłą opcję

d2i6mdc

Zobacz także: Rewolucja na rynku smartfonów. Telefon, który złożysz z klocków.

d2i6mdc

Podziel się opinią

Share

d2i6mdc

d2i6mdc
Więcej tematów