Trwa ładowanie...
d34get5

Coraz bliżej Amazona w Polsce

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem ze strony klientów w całej Europie, Amazon planuje zapowiadane już wcześniej otwarcie dwóch centrów logistycznych w Polsce, pod Wrocławiem i Poznaniem, do września 2014.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Coraz bliżej Amazona w Polsce
(Thinkstockphotos)
d34get5

Amazon rozpoczął rekrutację do swoich dwóch centrów już w styczniu bieżącego roku. Menadżerowie oraz specjaliści nadal mogą składać swoje oferty na stronie amazon-operations.pl, natomiast kolejny etap rekrutacji, który rozpoczął się 13 czerwca, dotyczy zatrudnienia 100 pracowników na stanowiska liderów zespołów pracowniczych (Lead Employees) do każdego centrum. Ta faza rekrutacji potrwa do końca lipca 2014.

Podczas trzeciego etapu, który będzie trwał od lipca do grudnia 2014, Amazon zatrudni w każdym z centrów ponad 700 pracowników na stanowiska produkcyjne, związane z pobieraniem, pakowaniem i układaniem towarów, a także stworzy tysiące tymczasowych miejsc pracy w okresie przedświątecznym. W każdym z centrów logistycznych Amazon planuje stworzyć do 2000 stałych miejsc pracy oraz dodatkowe 3000 dla pracowników tymczasowych.

- Cieszymy się, że nasza obecność w Europie zostanie rozszerzona o trzy centra logistyczne w Polsce, oraz że stworzymy tysiące stałych miejsc pracy – mówi Tim Collins, Dyrektor Operacyjny Amazon na Europę. - Doceniamy współpracę z parterami oraz władzami państwowymi i lokalnymi, dzięki którym plany związane z centrami logistycznymi urzeczywistniły się w tak szybkim czasie. W celu złożenia aplikacji kandydaci mogą skorzystać ze strony pracawFC.amazonjobs.com.

d34get5

Polskie centra logistyczne zostaną włączone do europejskiej sieci Amazon. Pomogą sprostać obecnym i przyszłym oczekiwaniom klientów, którzy zamawiają coraz więcej towarów i usług z szerokiej oferty firmy Amazon. Nowe centra zapewnią konsumentom szybką i niezawodną obsługę, do jakiej są przyzwyczajeni europejscy klienci firmy Amazon.

Polskie centra powstaną, aby zapewnić dodatkowe wsparcie i moce przerobowe dla dalszego rozwoju firmy Amazon w Europie, nie ma zatem planów zamknięcia jakiegokolwiek z pozostałych centrów logistycznych firmy Amazon funkcjonujących w Europie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Polski oddział Amazonu nabiera kształtów

d34get5

Podziel się opinią

Share
d34get5
d34get5
Więcej tematów