Coolpix P520 i L820 - nowe superzoomy Nikon

Coolpix P520 i L820 - nowe superzoomy Nikon30.01.2013 11:14
Coolpix P520 i L820 - nowe superzoomy Nikon
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Firma Nikon rozszerza ofertę aparatów kompaktowych z superzoomem o dwa nowe modele. Coolpix P520 wyposażony jest w obiektyw Nikkor z 42-krotnym zoomem optycznym, system redukcji drgań, funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD i wbudowany odbiornik GPS. Z kolei poręczny model Coolpix L820 o podobnym, klasycznym wyglądzie wyróżnia się 30-krotnym zoomem optycznym. Aparat wyposażono w matrycę CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli, funkcję redukcji drgań z przesunięciem osi optycznych obiektywu i nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD.

COOLPIX P520

288755158777804947
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Nikon Coolpix P52. to wszechstronny aparat hybrydowy. Obiektyw Nikkor z 42-krotnym zoomem optycznym należy do jednych z najdłuższych na rynku i nadaje się do rejestrowania zarówno portretów, jak i odległych krajobrazów. Aparat wyposażony został w matrycę CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 18 megapikseli i funkcję redukcji drgań z przesunięciem osi optycznej obiektywu.

Model Coolpix P52. posiada w ruchomy ekran LCD o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 921 tys. punktów, stosowany również w profesjonalnych lustrzankach cyfrowych firmy Nikon. Bardziej zaawansowanym użytkownikom Coolpix P520 pozwala na pełny dostęp do manualnych ustawień aparatu, m.in. za pośrednictwem pokrętła ustawiania parametrów ekspozycji (P/S/A/M) oraz trybu użytkownika, za pomocą którego można szybko przywoływać ulubioną konfigurację. Dedykowany przycisk filmowania w rozdzielczości Full HD umożliwia szybką rejestrację obrazów wideo.
Zobacz: Jak wybrać i kupić płytę indukcyjną?

Aparat wyposażono również we wbudowany odbiornik GPS rejestrujący miejsce wykonania zdjęcia, poprzez dodanie do niego znacznika geograficznego. Opcjonalny adapter Wi-Fi umożliwia przenoszenie zdjęć i filmów na dowolne urządzenie mobilne, skąd można je przesłać do internetu.

Model Coolpix P52. jest oferowany w 3 kolorach: srebrnym, czarnym oraz czerwonym. Do sprzedaży trafi pod koniec lutego 2013 roku.

COOLPIX L820

288755158778132627
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Obiektyw Nikkor z 30-krotnym superzoomem sprawia, że aparat Coolpix L82. pozwala wykonać zarówno szerokokątne ujęcia, takie jak rozległe pejzaże, jak i zdjęcia z odległości zarezerwowanej dotąd dla teleobiektywów, gdy fotografowany obiekt znajduje się w znacznej odległości.

Aparat wyposażony został w boczną dźwignię zoomu, która umożliwia szybkie przełączanie tych dwóch perspektyw, zapewniając równocześnie stabilne przybliżanie w całym zakresie ogniskowej podczas fotografowania oraz filmowania. Coolpix L82. oferuje także cztery różne funkcje eliminujące poruszenia obrazu.

Tryb łatwa automatyka dopasowuje ustawienia aparatu do sytuacji, ułatwiając fotografowanie, a matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 1. megapikseli rejestruje szczegóły nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.

Aparat Coolpix L82. jest oferowany w czterech kolorach: fioletowym, niebieskim, czerwonym oraz czarnym. W sprzedaży pojawi się pod koniec lutego 2013 roku.
Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)