CommView for WiFi - sposób na problemy z siecią bezprzewodową

CommView for WiFi - sposób na problemy z siecią bezprzewodową08.10.2012 16:09
CommView for WiFi - sposób na problemy z siecią bezprzewodową
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

Sieci bezprzewodowe dają nam wolność i zapewniają wygodę, ale ich działanie czasem pozostawia wiele do życzenia. Połączenie zrywające się w najmniej odpowiednim momencie to prawdziwa zmora internautów. Często problem z działaniem sieci nie jest spowodowany problemami po stronie operatora, a zbyt mocno tłumionym sygnałem sieci Wi-Fi. Jak zdiagnozować problemy z siecią?

CommView for WiFi to zaawansowane narzędzie umożliwiające monitorowanie sieci bezprzewodowych w standardzie 802.1. a/b/g/n. Oferuje wiele przydatnych funkcji, a przy tym posiada przyjazny interfejs użytkownika. CommView for WiFi przechwytuje każdy pakiet, który krąży w eterze i wyświetla szereg istotnych informacji, takich jak lista stacji i punktów dostępowych, statystyki kanałów, siłę sygnału, listę aktywnych połączeń itp. Narzędzie jest pomocne w diagnozowaniu problemów z siecią bezprzewodową – zarówno ze sprzętem, jak i sterownikami. Ponadto CommView for WiFi posiada moduł VoIP umożliwiający analizowanie połączeń głosowych. Pozwala symulować komunikację głosową z wykorzystaniem SIP i H.323.

Pakiety mogą być deszyfrowane, z wykorzystaniem zdefiniowanych kluczy WEP lub WPA-PSK. Program wspiera 7. różnych protokołów. Każdy przechwycony pakiet może zostać przez nas szczegółowo zbadany, co ułatwia struktura drzewa.

Narzędzie CommView for WiFi można pobrać z naszego katalogu prozgramów, klikająca na przycisk poniżej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)