Trwa ładowanie...

Co wiemy o Samsungu Galaxy S7?

O parametrach i właściwościach Samsunga Galaxy S7 można już czytać co najmniej od kilku miesięcy, niemniej wygląda na to, że pogłoski wchodzą już na wyższy etap prawdopodobieństwa.

Share
Co wiemy o Samsungu Galaxy S7?
Źródło: Maurizio Pesce / CC
d24vgt5

Co ciekawe, najwięcej kontrowersji wzbudza na razie ekran Samsunga Galaxy S7. Nie chodzi przy tym o jeszcze nowsze, bardziej oryginalne sposoby jego wyginania, ale o cechę tak prozaiczną, jak przekątna. Wcześniejsze pogłoski mówiły nawet, że Galaxy S7 będzie dostępny w dwóch wersjach: z ekranem 5,2 cala oraz 5,8 cala. Najnowsze doniesienia z koreańskich źródeł mówią już tylko o jednym ekranie, za to jego przekątna nadal pozostaje imponująca - 5,7 cala.

Najbardziej prawdopodobny jest zatem scenariusz, że "zwykły" Galaxy S7 wyposażony będzie w mniejszy ekran (5,5 cala?), a potem na rynek wejdzie jeszcze jego powiększona wersja z plusem w nazwie, analogicznie jak miało to miejsce w przypadku Galaxy S6.

Inne ciekawe, ale na razie niezbyt wiarygodne pogłoski mówią o podwójnym aparacie umieszczonym na tylnej ściance telefonu, nie wyjaśniając przy tym, czemu miałby taki dualizm służyć. Warto przypomnieć, że w przypadku HTC One M8 podobne rozwiązanie wykorzystywane jest do badania głębi ostrości i wykonywania zdjęć z rozmytym (software'owo) tłem.

d24vgt5

Co w środku? Na razie pogłoski mówią o dwóch wariantach Galaxy S7, różniących się procesorem. Pierwsza wykorzystywać ma Snapdragona 820, natomiast druga korzystać będzie z Exynosa M1.

Premiera Samsunga Galaxy S7 nastąpić ma wcześniej niż zwykle, podobno już w lutym 2016 roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Microsoft rozpycha się na Androidzie

d24vgt5

Podziel się opinią

Share
d24vgt5
d24vgt5
Więcej tematów