Co wiemy o Samsungu Galaxy S7?

Co wiemy o Samsungu Galaxy S7?
14.09.2015 09:58
Co wiemy o Samsungu Galaxy S7?
Źródło zdjęć: © Maurizio Pesce / CC

O parametrach i właściwościach Samsunga Galaxy S7 można już czytać co najmniej od kilku miesięcy, niemniej wygląda na to, że pogłoski wchodzą już na wyższy etap prawdopodobieństwa.

Co ciekawe, najwięcej kontrowersji wzbudza na razie ekran Samsunga Galaxy S7. Nie chodzi przy tym o jeszcze nowsze, bardziej oryginalne sposoby jego wyginania, ale o cechę tak prozaiczną, jak przekątna. Wcześniejsze pogłoski mówiły nawet, że Galaxy S7 będzie dostępny w dwóch wersjach: z ekranem 5,2 cala oraz 5,8 cala. Najnowsze doniesienia z koreańskich źródeł mówią już tylko o jednym ekranie, za to jego przekątna nadal pozostaje imponująca - 5,7 cala.

Najbardziej prawdopodobny jest zatem scenariusz, że "zwykły" Galaxy S7 wyposażony będzie w mniejszy ekran (5,5 cala?), a potem na rynek wejdzie jeszcze jego powiększona wersja z plusem w nazwie, analogicznie jak miało to miejsce w przypadku Galaxy S6.

Inne ciekawe, ale na razie niezbyt wiarygodne pogłoski mówią o podwójnym aparacie umieszczonym na tylnej ściance telefonu, nie wyjaśniając przy tym, czemu miałby taki dualizm służyć. Warto przypomnieć, że w przypadku HTC One M8 podobne rozwiązanie wykorzystywane jest do badania głębi ostrości i wykonywania zdjęć z rozmytym (software'owo) tłem.

Co w środku? Na razie pogłoski mówią o dwóch wariantach Galaxy S7, różniących się procesorem. Pierwsza wykorzystywać ma Snapdragona 820, natomiast druga korzystać będzie z Exynosa M1.

Premiera Samsunga Galaxy S7 nastąpić ma wcześniej niż zwykle, podobno już w lutym 2016 roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Microsoft rozpycha się na Androidzie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)