Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć i jak się przygotować na Black Friday?

Black Friday to święto wyprzedaży. Pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a w Polsce pojawiło się zaledwie kilkanaście lat temu. Na początku tylko nieliczni sprzedawcy brali w nim udział, podobnie zresztą jak klienci. Obecnie cała akcja jest zakrojona na szeroką skalę. Promocyjne ceny pojawiają się zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w sieci. W Black Friday można kupić mnóstwo produktów w promocyjnych cenach – ale nie zawsze są one rzeczywiście tak atrakcyjne jakby się mogło wydawać. Dlatego zanim wydasz pieniądze w ten listopadowy dzień, dobrze się do tego przygotuj.

Share
Jak się przygotować na Black Friday?
Jak się przygotować na Black Friday?Źródło: materiały partnera
d21iv4x

Black Friday – dlaczego pojawiają się wyprzedaże?

Black Friday przypada zawsze w ostatni piątek listopada. W 2021 roku będzie to 26 dzień tego miesiąca. Jest to czas poprzedzający bożonarodzeniowe szaleństwo zakupowe, które zaczyna się zazwyczaj wraz z nadejściem grudnia. Sklepy przygotowują się na nowy, świąteczny asortyment, a tym samym chcą pozbyć się starego, który już opatrzył się klientom. Ponadto niskie ceny sprawiają, że wiele produktów zalegających w magazynach szybko z nich znika, co zwiększa budżet na zakup nowych towarów. Głośne nawoływania do kupowania w ten konkretny dzień, choć w ostatnich latach można zauważyć, że Black Friday zmienił się w Black Weekend a nawet Black Week, zachęcają klientów do odwiedzin w sklepach. To doskonały czas na kupowanie prezentów świątecznych, odzieży czy rzeczy, których zazwyczaj nie kupuje się ze względu na wysoką cenę. Promocje sięgające nawet 75% są niewątpliwą zachętą do robienia zakupów. (Więcej informacji o historii tego dnia znajdziesz w artykule https://www.skapiec.pl/sub/436-black-Friday.html).

Zanim kupisz sprawdź czy jest taniej!

Zakupowe szaleństwo, które ogarnia coraz większą grupę Polaków w Black Friday jest nie tylko okazją do zarobku na prawdziwych wyprzedażach, ale także świetnym chwytem reklamowym dla tych, którzy wcale nie zmniejszają cen. Niestety dość często zniżki są iluzoryczne, a niekiedy ceny w święto wyprzedaży rosną. Dlatego zanim popadniesz w zakupowe szaleństwo dobrze się przygotuj. Przede wszystkim, jeśli planujesz zakup drogiego sprzętu, obuwia czy odzieży, sprawdź ile kosztują wybrane produkty przed dniem wyprzedaży. Najlepiej zorientować się w cenie konkretnych towarów już we wrześniu, a następnie obserwować zmiany cen w kolejnych tygodniach. Takie działania mogą wydawać się czasochłonne i niepotrzebne, ale mogą być bardzo opłacalne. Dzięki temu, że orientujesz się w regularnych cenach produktów, nie dasz się nabrać na czerwone tabliczki z informacjami o obniżkach. Wiedząc, że wymarzona bluzka kosztuje we wrześniu 100 zł, pod koniec października 150 zł, a w Black Friday 120 zł – pewnie jej nie kupisz nawet w „promocyjnej” cenie. Zaoszczędzić na wyprzedażach możesz tylko wtedy, gdy orientujesz się w cenach regularnych – pamiętaj o tym.

d21iv4x

Jak obserwować ceny?

Obserwowanie cen może przebiegać w różny sposób. Możesz odwiedzać ulubione sklepy stacjonarne i sprawdzać tam zmiany cen. Możesz to samo zrobić za pomocą domowego komputera odwiedzając ulubione sklepy internetowe. Jeśli jednak nie masz czasu na odwiedzanie wielu sklepów co kilka dni skorzystaj z porównywarki cen. Jest to idealne narzędzie, które pozwoli Ci rozeznać się w cenach produktów, które chcesz kupić podczas tegorocznego Black Friday.

Black Friday to czas idealny na kupowanie prezentów świątecznych lub zaopatrywanie się w wymarzony sprzęt w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeśli ceny wybranych towarów są niewielkie, nie musisz obawiać się nawet jeśli wyprzedażowa cena wcale nie jest tak niska, jakby się mogło wydawać. Jeśli jednak planujesz kosztowne zakupy, to dokładnie przyjrzyj się cenom. Niestety zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy, którzy wystawiają tabliczki o promocji, choć ceny w rzeczywistości się nie zmieniają a niekiedy są wyższe niż jeszcze kilka tygodni wcześniej. Bądź mądry i poluj na okazje z głową!

Artykuł sponsorowany
d21iv4x

Podziel się opinią

Share
d21iv4x
d21iv4x
Więcej tematów