Trwa ładowanie...

Co piąty Polak wymieni swojego laptopa w ciągu najbliższych 12 miesięcy

Średnia cena, po jakiej został kupiony obecnie użytkowany laptop badanych osób, wynosi 2420 zł. Średni wiek - 4 lata.
Share
Woman Using a Laptop Computer
Woman Using a Laptop ComputerŹródło: Fotolia, Fot: MediablitzImages
d4g5xmk

Badanie na zlecenie Intela i Microsoftu przeprowadziła agencja Nielsen. Wynika z niego, że aż 38% ankietowanych narzeka na krótki czas pracy baterii na obecnym urządzeniu (zaledwie 1-3h). Znaczna większość komputerów wyposażona jest w procesor marki Intel, tylko 7% w układ konkurencji, a co piąty użytkownik nie wie, jakiej marki urządzenie napędza ich laptopa. Okazuje się też, że Microsoft Office jest zdecydowanie najpopularniejszym wykorzystywanym pakietem biurowym.

Nowości kuszą do zmiany, ale jesteśmy pełni obaw

Krótki czas pracy baterii to tylko jeden z powodów, dla których 22% użytkowników laptopów ma w planach wymianę obecnie posiadanego laptopa na nowy w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Co ciekawe zaledwie 2% badanych uważa, że nie widzi żadnych trudności związanych ze zmianą laptopa na nowy. Największym potencjalnym problemem okazuje się być przenoszenie plików i danych między urządzeniami. Polacy obawiają się także, że trudno będzie im się przyzwyczaić do nowego urządzenia.

d4g5xmk

Jaki musi być nasz nowy komputer?

Kiedy już przełamiemy ten niepotrzebny strach przed zmianą, planujemy skrupulatnie nasz wydatek, który według ankietowanych wynosi średnio 2880 zł. Za tę kwotę Polacy oczekują m.in., że ich nowe urządzenie będzie długo pracować na pojedynczym ładowaniu baterii, okaże się niezawodnym partnerem codziennego życia i pozwoli na użytkowanie przez lata.

Laptopy Polaków Intel
Laptopy PolakówŹródło: Intel
d4g5xmk

Podziel się opinią

Share
d4g5xmk
d4g5xmk
Więcej tematów