Co Apple przekazał NSA?

Co Apple przekazał NSA?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

06.11.2013 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Apple zdecydowała się pójść w ślady Microsoftu i opublikowała informacje na temat swojej współpracy z rządami przeróżnych krajów. To pierwszy tego typu dokument w historii tej firmy.

Apple rozpoczyna swoje oświadczenie od otwartej krytyki rządu amerykańskiego. Firma wyraża swoje duże niezadowolenie z powodu konieczności utajnienia szczegółów jej współpracy ze służbami bezpieczeństwa, do czego zobowiązuje ją prawo i nakazy sądowe. Twierdzi, że nie może przekazać większej ilości informacji, mimo iż uważa, że powinny one być znane opinii publicznej. Co więc mógł opublikować Apple?

Raport opublikowany przez firmę dotyczy pierwszej połowy 201. roku. W tym okresie otrzymała ona od rządu amerykańskiego niespełna dwa tysiące żądań o ujawnienie informacji na temat prawie trzech tysięcy użytkowników. Apple, jak twierdzi, ujawnił dane tylko niecałych tysiąca osób.

Apple informuje również, że prowadzi rozmowy z odpowiednimi organami rządowymi, których celem jest zniesienie blokady informacyjnej na temat praktyk amerykańskich służb bezpieczeństwa.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Tak wygląda Steam Machine"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)