Chrome powiększa przewagę nad Internet Explorerem

Chrome powiększa przewagę nad Internet Explorerem
Źródło zdjęć: © Marcin Wichary / Flickr / CC

08.08.2012 11:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Internet Explorer przez bardzo długi czas dzierżył miano najpopularniejszej przeglądarki internetowej świata. Z czasem, jeden z najbardziej znienawidzonych produktów w historii Microsoftu zaczął jednak tracić swą pozycję na rzecz konkurencyjnych – Mozilli Firefoksa i zyskującego coraz większą sympatię internautów – Google Chrome. Drugi z nich już w maju tego roku uzyskał kosztem IE tytuł najczęściej używanej przeglądarki globu, a według najnowszego raportu amerykańskiego serwisu StatCounter – właśnie powiększył swoją przewagę nad resztą stawki.

Według wyliczeń StatCounter –. Chrome posiada teraz 33,8% (o okrągły 1% więcej niż w zeszłym miesiącu) udziałów w rynku przeglądarek. Stanowi to naprawdę imponujący, 10-procentowy wzrost w stosunku do 22,1%, którymi twór Google mógł pochwalić się dokładnie rok temu.

Na drugim miejscu –. z 32% – uplasował się, a jakże, stale ulepszany przez Microsoft Internet Explorer, który dość znacznie wyprzedził trzeciego z największych graczy na rynku przeglądarek, posiadającą obecnie 23,7% udziałów, Mozillę Firefox. Safari i Opera (a już szczególnie ta druga) ciągle nie są w stanie wydostać się z dna (choć Safari – z 7,2% – nie wypada w sumie aż tak bardzo źle).

Zdziwieni wynikami? Z jakiej przeglądarki korzystacie na co dzień?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)