Chrome 17 - wczyta stronę zanim zdążysz wpisać jej adres

Chrome 17 - wczyta stronę zanim zdążysz wpisać jej adres
Źródło zdjęć: © WP.PL

09.02.2012 10:25, aktual.: 09.02.2012 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google udostępniło nową, stabilną wersję swojej przeglądarki internetowej. W Chrome 17 zaimplementowano dwa nowe rozwiązania, które mają przyspieszyć ładowanie się stron WWW i zabezpieczyć użytkowników przed pobraniem potencjalnie niebezpiecznych plików.

Chrome 1. posiada zaimplementowany mechanizm, który odpowiada za renderowanie stron internetowych już na etapie wpisywania ich adresu URL. Takie rozwiązanie ma znacząco wpłynąć na szybkość ładowania się witryn. Przeglądarka w czasie rzeczywistym analizuje wpisywany adres i rozpoznaje stronę, którą chcemy otworzyć. Wczytanie znanej przez Chrome witryny następuje jeszcze zanim użytkownik skończy wpisywać jej adres. Chrome będzie w stanie podpowiedzieć nam również pełny adres strony, która po uprzednim pobraniu zostanie automatycznie wyrenderowana w pamięci. Takie rozwiązanie może sprawić, iż niektóre strony WWW będą natychmiast pojawiały się na ekranie komputera.

Nowością w Chrome 1. jest także mechanizm weryfikujący pod katem bezpieczeństwa strony internetowe zawierające pliki do pobrania. Ocenia on zarówno całe witryny, jak i zamieszczone na nich zasoby. W przypadku wykrycia zagrożenia, użytkownik zostanie o tym poinformowany stosownym komunikatem. Rozwiązanie to powiązane jest z mechanizmem, który funkcjonuje już w ramach wyszukiwarki Google.

Nową wersję przeglądarki internetowej Google Chrome 1. można pobrać z naszego działu z plikami, klikając na przycisk poniżej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także