Trwa ładowanie...
d5ji3tp

Chiny: Przestępcy używają dronów do infekowania świń

Chińskie lotnisko znalazło się w centrum wojny pomiędzy rolnikami a przestępcami. Jego systemy nawigacyjne zaczęły odnotowywać liczne zakłócenia, których przyczyną okazała się zaciekła walka z dronami zrzucającymi zainfekowane przedmioty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przestępcy wykorzystywali drony do atakowania rolników
Przestępcy wykorzystywali drony do atakowania rolników (East News, Fot: FLPA/John Eveson)
d5ji3tp

Problemy na lotnisku Hrabin zaczęły się w październiku. To wtedy pojawiły się pierwsze zakłócenia w systemach nawigacyjnych, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa lotów.

Nietypowa przyczyna zakłóceń

Działania podjęte przez służby lotniska pozwoliły wykryć, że ich główną przyczyną było stosowanie nieautoryzowanego urządzenia przeciw dronom. Wykorzystywali je chińscy rolnicy, aby odpierać ataki przestępców.

d5ji3tp

Drony rozprzestrzeniały poważną chorobę

Według ich doniesień przestępcy wykorzystywali drony, aby rozprzestrzeniać afrykański pomór świń. Jest to wirusowa choroba, która bardzo szybko się roznosi się wśród zwierząt i cechuje wysoką śmiertelnością.

Przestępcy zrzucali zainfekowane przedmioty na zdrowe zwierzęta, aby doszło do ich zakażenia. Następnie gangi kupowały zarażone świnie od rolników po dużo niższej cenie i sprzedawały jako zdrową wołowinę (po znacznie wyższej cenie).

Heilongjiang Dabeinong, właściciel farmy Agriculture&Pastoral Foods, który wykorzystywał nieautoryzowane urządzenie przeciwko dronom, podobno padł ofiarą takich ataków. Nie skomentował tych doniesień, ale przyznał, że jego działania nie miały na celu zakłócenia pracy systemów nawigacyjnych.

d5ji3tp

Podziel się opinią

Share
d5ji3tp
d5ji3tp
Więcej tematów