Trwa ładowanie...

Chiny: nastolatek ułożył jednocześnie trzy kostki Rubika... żonglując nimi [wideo]

Istnieją setki sposobów na ułożenie kostki Rubika, ale 13-letni Que Jianyu z Fujian w Chinach wybrał jeden ze zdecydowanie najbardziej popisowych. Nastolatek ułożył trzy kostki naraz, stale nimi żonglując. Jego wyczyn trafił do księgi rekordów Guinnessa.

Share
Chiny: nastolatek ułożył jednocześnie trzy kostki Rubika... żonglując nimi [wideo]
Źródło: Youtube.com, Fot: Guinness World Records
d10h1is

Zasady były pozornie proste. Jianyu dostał 15 sekund na zapoznanie się z kostkami, a następnie przystąpił do zadania. Zwróćcie jednak uwagę, jak niezwykłej zręczności, a zarazem koncentracji to wymagało.

Que musiał w tym samym czasie podrzucać kostki, kontrolować ułożenie poszczególnych kwadratów i manipulować przegubami. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Dla niedowiarków chińska telewizja Zhejiang TV przygotowała transmisję na żywo.

Nastolatek ukończył próbę w 5 minut i 6,61 sekundy. To w tej chwili najlepszy czas realizacji tego rodzaju zadania na świecie.

d10h1is

Wielki dar i talent

- Que Jianyu ma wielki dar i talent do kostki Rubika - skomentował nauczyciel rekordzisty, Ye Jiaxi, cytowany w ogłoszeniu prasowym. - Wymaga to ogromu praktyki i jest bardzo trudne dla dziecka, ale nie bez powodu wszyscy przyjaciele w kręgu nazywają go "cudownym dzieckiem" - dodał.

Jak ujawniono, Que interesuje się układaniem kostki Rubika od szóstego roku życia. Ćwiczył z najlepszymi w Niemczech, Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Australii.

Co ciekawe, na tej samej gali uczeń i mistrz pobili wspólnie jeszcze jeden niezwykły rekord - na najszybszy czas ułożenia kostki 3x3x3 w dwuosobowej drużynie. Zajęło im to 25,63 sekundy. Rekord Guinnessa w ułożeniu takiej kostki przez jedną tylko osobę wynosi zaledwie 4,22 sekundy. Ustanowił go w maju 2018 roku 22-letni wówczas Felix Zemdegs podczas zawodów w Melbourne w Australii.

d10h1is

Podziel się opinią

Share
d10h1is
d10h1is
Więcej tematów