Chiny dały zielone światło. Microsoft może przejąć Nokię

Chiny dały zielone światło. Microsoft może przejąć Nokię09.04.2014 12:00
Chiny dały zielone światło. Microsoft może przejąć Nokię
Źródło zdjęć: © Renato Ganoza / flickr.com / CC

Kilka tygodni temu donosiliśmy, że przejęcie działu mobilnego Nokii przez Microsoft może zostać odsunięte w czasie ze względu na brak zgody na jego dokonanie ze strony chińskiego rządu. Z opublikowanego dziś komunikatu prasowego firm wynika jednak, że władze Państwa Środka w końcu zmieniły zdanie i ostatecznie zgodziły się na przyklepanie dawno zaplanowanej transakcji.

Pomimo, że zarówno amerykański departament sprawiedliwości, jak i zwykle mało żwawa Komisja Europejska dawno zaakceptowały treść umowy między obydwoma gigantami świata technologii, jej finalizacja przeciągała się w czasie przez celową opieszałość instytucji państwowych w Chinach i Indiach. Według nieoficjalnych doniesień, władze tych pierwszych chciały ponoć wykorzystać tę sytuację i Microsoft oraz Nokię do obniżenia opłat licencyjnych za korzystanie z ich drogocennych patentów.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem Nokii, wszelkie nieporozumienia między stronami zostały już wyjaśnione, a chińskie władze udzieliły stosownych pozwoleń niezbędnych do domknięcia głośnej transakcji. Oznacza to, iż obietnice obydwu firm dotyczące zakończenia całej sprawy przed końcem kwietnia prawdopodobnie znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Geralt doczeka się hollywoodzkiej adaptacji

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)