Trwa ładowanie...
d46lzzk
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
chiny

Chińskie rozmowy kontrolowane

Chińskie władze monitorują rozmowy telefoniczne i automatycznie je przerywają, gdy pojawi się słowo takie jak "protest"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chińskie rozmowy kontrolowane
(Jupiter Images)
d46lzzk

Chińskie władze monitorują rozmowy telefoniczne i automatycznie je przerywają, gdy pojawi się słowo takie jak "protest" - informuje New Scientist".

Przytaczane są przykłady osób, które przez telefon komórkowy po chińsku lub angielsku użyły słowa "protest", co prowadziło do przerwania rozmowy w pół zdania.

(fot. Jupiter Images)

Prawdopodobnie Chińczycy zakłócają także działanie Gmaila, czemu energicznie zaprzeczają oficjalni przedstawiciele władz.

d46lzzk

Od dawna było wiadomo, że władze Chin filtrują ruch w sieci za pomocą wielkiego firewalla, jednak nowe informację sugerują użycie bardziej wyrafinowanej technologii.

Te same metody przetwarzania naturalnego języka, które ułatwiają kontrolowanie sieci w Chinach, pozwalają również przekazywać np. wiadomości libijskim rebeliantom.

d46lzzk

Podziel się opinią

Share

d46lzzk

d46lzzk
Więcej tematów