Trwa ładowanie...
d7d33ac

Chińska stacja kosmiczna spadnie na Ziemię. Prawdopodobnie w ciągu miesiąca

Chińska stacja kosmiczna niebawem rozbije się o powierzchnię Ziemi. Europejska Agencja Kosmiczna opublikowała nową prognozę dla Tiangong-1
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chińczycy próbowali odzyskać kontrolę nad stacją
Chińczycy próbowali odzyskać kontrolę nad stacją (East News)
d7d33ac

Stacja wymknęła się spod kontroli chińskich naukowców w październiku 2017 roku. Pierwsze informacje podawane przez Chińczyków sugerowały, że stacja, albo raczej jej 100-kilogramowe odłamki, mogą uderzyć o Ziemię jeszcze tego samego roku . Do tego jednak nie doszło, więc naukowcy podjęli się kolejnych badań.

Potencjalnie zagrożone zderzeniem tereny ESA
Potencjalnie zagrożone zderzeniem tereny (ESA)

Według ostatnich kalkulacji, chińska stacja kosmiczna ważąca 8,5 tony wleci w ziemską atmosferę między 29. marca a 9. kwietnia. To jednak przybliżone informacje, jak zaznacza ESA. Wciąż jednak nie wiadomo, gdzie dokładnie może rozbić się statek. Pewne jest, że dojdzie do tego pomiędzy 43. stopniem szerokości geograficznej północnej i 43. stopniem szerokości południowej.

d7d33ac

Nie ma zagrożenia dla Polski. Wyliczenia pokazują, że spora część Ziemi jest w polu rażenia stacji. Mimo to, szansa uderzenia w tereny zamieszkałe jest niska, około 1:10000. Dokładne miejsce zderzenia poznamy na około 24 godziny przed.

d7d33ac

Podziel się opinią

Share
d7d33ac
d7d33ac
Więcej tematów