Chińscy producenci płyt głównych grają nie "fair"?

Chińscy producenci płyt głównych grają nie "fair"?
04.12.2007 10:30

Tajwańscy producenci płyt głównych skarżą się na nieuczciwą konkurencję ze strony chińskich firm - donosi serwis DigiTimes.com. Tajwańczycy twierdzą, że Chińczycy sprzedają swoje urządzenia w "podejrzanie" niskich cenach...

Tajwańscy producenci twierdzą, że średnia cena ( ASP - average selling price ) płyt głównych opartych na chipsecie Intel P35 powinna się kształtować na poziomie 100 USD. Urządzenia, które schodzą z linii produkcyjnych chińskich firm oferowane są zaś za zaledwie 60 USD - stając się poważnym zagrożeniem dla producentów takich jak ASRock i Elitegroup Computer, którzy specjalizują się w dostarczaniu sprzętu na rynek entry-level.

W serwisie DigiTimes.com można przeczytać, że jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest fakt, że większość chińskich marek produkuje na rynek OEM. Ponadto skupiają się one raczej na obniżaniu ceny niż na dbaniu o jakość swoich produktów, które niestety często przysparzają problemów swoim użytkownikom. Serwis wspomina również o pewnych "sztuczkach" produkcyjnych polegających na tym, że wbrew oficjalnej specyfikacji Intela, chipsety P35 montowane na chińskich płytach współpracują ze starym mostkiem południowym ICH7.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)