Chińscy producenci płyt głównych grają nie "fair"?

04.12.2007 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tajwańscy producenci płyt głównych skarżą się na nieuczciwą konkurencję ze strony chińskich firm - donosi serwis DigiTimes.com. Tajwańczycy twierdzą, że Chińczycy sprzedają swoje urządzenia w "podejrzanie" niskich cenach...

Tajwańscy producenci twierdzą, że średnia cena ( ASP - average selling price ) płyt głównych opartych na chipsecie Intel P35 powinna się kształtować na poziomie 100 USD. Urządzenia, które schodzą z linii produkcyjnych chińskich firm oferowane są zaś za zaledwie 60 USD - stając się poważnym zagrożeniem dla producentów takich jak ASRock i Elitegroup Computer, którzy specjalizują się w dostarczaniu sprzętu na rynek entry-level.

W serwisie DigiTimes.com można przeczytać, że jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest fakt, że większość chińskich marek produkuje na rynek OEM. Ponadto skupiają się one raczej na obniżaniu ceny niż na dbaniu o jakość swoich produktów, które niestety często przysparzają problemów swoim użytkownikom. Serwis wspomina również o pewnych "sztuczkach" produkcyjnych polegających na tym, że wbrew oficjalnej specyfikacji Intela, chipsety P35 montowane na chińskich płytach współpracują ze starym mostkiem południowym ICH7.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)