Trwa ładowanie...
d45yww5

Chińczycy stworzyli niesamowity materiał. Ciekły metal, który może się poruszać

Kojarzycie filmy o Terminatorze? Cyborgi składające się z samo-naprawiającego się metalu. Naukowcy z Shenzhen dokonali wielkiego przełomu, udało im się stworzyć taki materiał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Już niedługo cyborgi mogą stać się rzeczywistością
Już niedługo cyborgi mogą stać się rzeczywistością (Materiały prasowe)
d45yww5

Najnowszy wytwór chińskich naukowców to metal o niezwykłych cechach. Jest w ciekłym stanie skupienia, niebywale wytrzymały i nie przylega do powierzchni. Jest stopem galu, indu i cyny.

Podczas obróbki wodorotlenkiem sodu jego kropelki nabrały sferycznego kształtu. Kiedy na powierzchnię metalu dodano cząsteczki politetrafluoroetylenu(teflon), metal przestał przywierać do powierzchni.

Naukowcy wykonali również test wytrzymałości metalu. Pokryte teflonem kropelki zrzucano na twardą powierzchnię i obserwowano co się stanie. Kropelki podskakiwały po mniej więcej 9 razy w górę i w dół, podczas gdy zwykła kropelka ciekłego metalu od razu przyległaby do materiału.

Chińczycy kontynuują badania w celu usprawnienia swojego wynalazku. Chcą osiągnąć metal w takim stanie, który pozwoli na tworzenie maszyn czy robotów. W niedalekiej przyszłości mogą zatem spełnić się najgorsze koszmary ludzkości z filmu Terminator.

d45yww5

Podziel się opinią

Share

d45yww5

d45yww5
Więcej tematów