Trwa ładowanie...
d2llknt

Chińczycy rozpoczęli pracę nad pierwszym na świecie "leśnym miastem"

Stany Zjednoczone wycofują się z udziału w porozumieniu paryskim, a Chiny rozpoczynają prace nad projektem mającym na celu redukcję dwutlenku węgla. Ich najnowsze przedsięwzięcie może być rewolucją w walce z globalnym ociepleniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chińczycy rozpoczęli pracę nad pierwszym na świecie "leśnym miastem"
(Stefano Boeri Architetti)
d2llknt

Pierwsze na świecie "leśne miasto", tworzone z myślą o walce z globalnym ociepleniem, powstaje właśnie w Chinach w Liuzhou, prowincja Guangxi. Zaprojektowane przez Stefano Boeri Architetti, grupę, która zajmuje się tworzeniem przyjaznych środowisku projektów na całym świecie.

Stefano Boeri Architetti

Futurystyczne leśne miasto będzie miejscem zamieszkania dla 30 tys. osób. Będzie ono w całości pokryte roślinnością, w skład której wchodzi prawie milion roślin w stu gatunkach oraz 40 tys. drzew. Cała ta roślinność w pierwszym roku ma być w stanie zaabsorbować prawie 10 tys. ton dwutlenku węgla i 57 ton zanieczyszczeń z powietrza, produkując przy tym 900 ton tlenu.

Stefano Boeri Architetti

Działanie tego przedsięwzięcia ma przyczynić się do zredukowania średniej temperatury powietrza, poprawy jakości lokalnego powietrza, powstania nowych środowisk do życia oraz zwiększenia różnorodności biologicznej w regionie.

d2llknt

Zobacz: Polska staje się coraz bardziej zielona

Stefano Boeri Architetti

Władze miasta Liuzhou ogłosiły, że leśne miasto ma pokrywać powierzchnię 138.5 hektarów i ma być położone nad rzeką Liujiang w północnej części miasta Liuzhou. Projekt ten jest niezwykle istotny dla Chin, gdyż kraj ten zmaga się z olbrzymim stopniem zanieczyszczenia powietrza. Wiele z chińskich miast znajduje się w top 30 najbardziej zanieczyszczonych miast świata według raportu WHO.

Sukces tego projektu może stać się przykładem dla innych "zielonych miast", które w przyszłości mogą powstać w innych częściach kraju i na świecie. Termin ukończenia budowy leśnego miasta został wyznaczony na rok 2020.

d2llknt

Podziel się opinią

Share

d2llknt

d2llknt
Więcej tematów