CES 2015: Samsung prezentuje nowy sprzęt AGD - pralka z umywalką i odkurzacz-robot.

CES 2015: Samsung prezentuje nowy sprzęt AGD - pralka z umywalką i odkurzacz-robot.
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.01.2015 11:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiciele Samsunga uważają, że rodziny w dzisiejszych czasach są bardziej niż kiedykolwiek zajęte i mają zbyt mało czasu na podstawowe czynności, takie jak pranie czy odkurzanie. W związku z tym na targach CES firma przedstawiła nowy sprzęt AGD, który ma te czynności skrócić.

Pralka ActiveWash

Nowa pralka koreańskiego producenta ma pomóc użytkownikom we wstępnym praniu odzieży i pozbawić ich konieczności przenoszenia ubrań z umywalki do pralki. W związku z tym Samsung umieścił umywalkę w górnej części urządzenia. Ma ona za zadanie przygotować mocno zaplamione ubrania lub odzież wymagającą prania ręcznego. Po zakończeniu przygotowywania tekstyliów do prania, możemy je wraz z wodą umieścić we wnętrzu pralki. Dzięki temu nie musimy przeprowadzać wszystkich czynności w różnych miejscach.14-litrowa pralka posiada przyciski funkcyjne zabezpieczone przed rozbryzgami wody. Dzięki zastosowaniu technologii SuperSpeed, pralka przyspiesza cały proces prania. Wystarczy zaledwie 3. minut, aby móc wyjąć czyste ubrania. Urządzenie będzie dostępne od wiosny 2015 w kolorach białym oraz platynowym.

POWERbot VR9000

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Samsung stworzył też odkurzacz oparty na szeregu zaawansowanych technologii, wyposażony w funkcje, które mają zapewnić zadowalające efekty podczas sprzątania wszystkich domowych powierzchni. Odkurzacz-robot posiada moc ssącą do 6. razy większą niż tradycyjne urządzenia tego typu, co ma zapewnić dokładniejsze efekty sprzątania. Szczotka robota jest szersza i eliminuje potrzebę stosowania szczotek bocznych, co przekłada się na oczyszczenie większej powierzchni za jednym razem. Ryzyko zatkania się odkurzacza jest mniejsze dzięki zastosowaniu technologii CycloneForce, która tworzy odśrodkową siłę, kierującą cząsteczki do osobnej komory. Czujnik FullView Sensor wykrywa przeszkody na dużym obszarze, a liczba punktów pozostających poza zasięgiem jest minimalna. Czipy i czujniki umiejscowione w kamerze cyfrowej są wykorzystywane przez system Visionary Mapping Plus, odpowiedzialny za stworzenie kompletnej mapy domu oraz oblicza optymalną trasę sprzątania. Jeśli chcemy, aby odkurzacz znalazł się w konkretnym miejscu,
wystarczy skierować go w wybrany obszar jednym kliknięciem zdalnego pilota. Po zakończeniu sprzątania lub w przypadku, kiedy bateria się rozładowuje, robot sam skieruje się do swojej stacji dokującej.

Producenci ścigają się na wielu płaszczyznach sprzętu RTV. Nowe pomysły i zastosowanie nieznanych dotąd, ciekawych rozwiązań ma ułatwić nam wykonywanie codziennych czynności.

SK

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)