CES 2013: Co pokaże Panasonic? Czeka nas wielka niespodzianka?

CES 2013: Co pokaże Panasonic? Czeka nas wielka niespodzianka?
04.01.2013 13:50
CES 2013: Co pokaże Panasonic? Czeka nas wielka niespodzianka?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Targi Consumer Electronics Show odbywające się co roku w Las Vegas to jedna z najważniejszych imprez w branży Audio-Video. To, co producenci pokażą za kilka dni w USA w ciągu kilku miesięcy pojawi się na sklepowych półkach. CES to także miejsce, w którym pokazuje się najciekawsze premiery i ogłasza największe zmiany. W tym roku wiele oczu zwróconych jest w stronę Panasonica i przemówienia prezesa Tsugi.

Panasonic od dłuższego czasu reorganizuje swoje struktury i walczy w ten sposób z kłopotami finansowymi, jakie napotkały firmę w związku z przejęciem choćby koncernu Sanyo. Jesienią 201. prezes Panasonica Kazuhiro Tsuga nakreślił plan zmian, cięć zbędnych wydatków i nowych obszarów działalności. Wielu dziennikarzy patrząc na wyniki finansowe spółki wszczęło alarm, jakoby Panasonic miałby nawet zrezygnować z produkcji telewizorów. Nie jest to oczywiście prawdą, bo akurat na rynku telewizorów Panasonic radzi sobie świetnie i notuje nawet wzrosty zysków ze sprzedaży gałęzi AVC (20 miliardów jenów zysku wobec wcześniejszej straty na poziomie 16 mld jenów). CES to jednak miejsce szczególne, a sam Panasonic tajemniczo kusi przemówieniem swojego prezesa i „czymś ważnym”.

Panasonic z pewnością pokaże nowe modele telewizorów na rok 2013. kolejne ciekawe plazmy i stale poszerzające się portfolio bardzo udanych konstrukcji LED. Zapewne zobaczymy ulepszoną platformę Viera Connect i być może nowe modele aparatów Lumix, jednak aura, którą roztacza Panasonic jest znacznie ciekawsza. Panasonic Polska nie chce nawet uchylić rąbka tajemnicy cóż takiego powie Kazuhiro Tsuga i o jakiej wizji przyszłości będzie mówił. Analizując wcześniejsze wypowiedzi Pana Tsugi można obstawiać silne wejście Panasonica na rynek AGD i to szczególnie na europejski rynek AGD. Można się spodziewać dalszej ekspansji na rynku „EKO” jak ekologiczne domy, systemy zasilania, panele solarne etc. Pewności nie mamy, jednak wierzymy że to będzie coś dużego.

Konferencja prasowa Panasonica już 7 stycznia, a przemówienie Kazuhiro Tsugi już 8 stycznia. Jesteśmy bardzo ciekawi wizji Panasonica i tego, jak widzi przyszłość. To może być jedna z najciekawszych konferencji podczas całego CES.

J.B., Wirtualna Polska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)