CES 2012: Nowe monitory serii 7 i 9 od Samsunga

CES 2012: Nowe monitory serii 7 i 9 od Samsunga
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.01.2012 14:22, aktual.: 11.01.2012 16:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na targach CES Samsung przedstawił dwa nowe monitory z serii 7oraz jeden z serii 9.

Druga generacja urządzenia Smart Station Serii 7 (CB750), które stanowi połączenie monitora HD i bezprzewodowej stacji dokującej, jest oparta na poprzednim modelu. Nowa wersja może łączyć się nie tylko z notebookami, urządzeniami peryferyjnymi, siecią i urządzeniami AV, ale również z urządzeniami mobilnymi, umożliwiając użytkownikom zwiększenie wydajności pracy w prosty i wygodny sposób.

Nowy monitor HDTV Serii 7 (TB750. został wyposażony w funkcję HDTV, wbudowany tuner TV oraz zintegrowaną technologię Wireless Display (WiDi) firmy Intel. Poszerzone opcje łączności monitora TB750 obejmują integrację z urządzeniami mobilnymi takimi jak smartfony i tablety.

Smart Station Serii 7

W miarę jak coraz więcej użytkowników korzysta z treści cyfrowych na swoich tabletach i smartfonach, narasta problem rozmiaru ekranu. Podłączając swój smartfon oparty na platformie Android i obsługujący standard MHL (Mobile High Definition Link) do monitora Smart Station Serii 7. użytkownik może bezpośrednio wyświetlać treści z telefonu na znacznie większym ekranie, jednocześnie ciesząc się dźwiękiem stereo. Może też sprawdzać, co się dzieje na jego smartfonie, w łatwy sposób przełączając się do trybu przeglądania zawartości, a nawet naładować telefon.

W nowym modelu udoskonalono funkcję automatycznego wykrywania urządzeń bezprzewodowych, w którą było wyposażone oryginalne urządzenie Central Station. Smart Station Serii 7 potrafi wykryć laptop z załączonym bezprzewodowym adapterem USB nawet w promieniu 1,5 m. Urządzenie wyposażone jest również w nową funkcję Mobile Control, która pozwala użytkownikom jednocześnie łączyć się z tabletem lub smartfonem, dając im tym samym całkowitą kontrolę nad ich urządzeniem przenośnym poprzez ujednolicony interfejs koncentratora Smart Station Serii 7 oraz tradycyjną mysz i klawiaturę. Użytkownicy mogą szybko i łatwo przełączać się między interfejsem swojego laptopa i smartfonu, aby odpowiadać na przychodzące wiadomości SMS lub powiadomienia na swoim urządzeniu mobilnym, a następnie wrócić do realizacji bardziej zaawansowanych zadań na swoim laptopie w ciągu paru sekund.

Monitor HDTV Serii 7 intensyfikuje doświadczenia multimedialne podczas korzystania ze smartfonów i tabletów. Dzięki obsłudze standardu Mobile High Definition Link (MHL) może być wykorzystywany jako zewnętrzny wyświetlacz dla smartfonów i tabletów kompatybilnych z MHL. Użytkownicy zyskują w ten sposób możliwość łatwego dzielenia się treściami takimi jak zdjęcia i filmy i korzystania jednocześnie z większego ekranu i wbudowanych głośników. Monitor HDTV Serii 7 jest wyposażony w podwójne porty HDMI oraz port VGA, co gwarantuje kompatybilność z niemal każdym urządzeniem.

Monitor HDTV Serii 7 wykorzystuje również technologię Wireless Display (WiDi) firmy Intel. Wystarczy pobrać widżet WiDi firmy Intel na swój komputer, aby móc bezpośrednio przesyłać pliki wideo i dźwięk do monitora HDTV Serii 7. co powinno ucieszyć zwłaszcza użytkowników próbujących ograniczyć liczbę kabli w domu lub biurze.

Monitor HDTV Serii 7 został wzbogacony nie tylko w tuner TV, ale również w funkcję SmartHub, która daje użytkownikom wyjątkową możliwość pobrania zestawu aplikacji umożliwiających dostęp do dodatkowych treści, takich jak Hulu Plus, Netflix, gry i inne. Te cechy sprawiają, że urządzenie jest nie tyle zwykłym monitorem, co integralną częścią środowiska multimedialnego w domu lub w biurze.

Wbudowany wyświetlacz typu picture-in-picture (PiP) umożliwia użytkownikom pracę podczas jednoczesnego oglądania telewizji, co jeszcze bardziej wzmacnia rolę monitora HDTV Serii 7 w otoczeniu domowym lub biurowym.

Po bokach podstawy monitora umieszczono łatwo dostępne porty USB (dwa USB 3.0 i jeden USB 2.0. do podłączania urządzeń peryferyjnych. Dodatkowo monitor Smart Station Serii 7 wyposażono w wejście HDMI, które umożliwia użytkownikom podłączanie odtwarzaczy Blu-ray, dekoderów lub konsol do gry w celu pełnego wykorzystania podświetlanego diodami LED ekranu 1080p. Użytkownicy mogą również cieszyć się dźwiękiem z podłączonego odtwarzacza Blu-ray lub laptopa dzięki wbudowanym głośnikom lub głośnikom zewnętrznym podłączonym do wyjścia audio.

Oba modele Serii 7 są dostępne w 24. i 27-calowych wersjach.

Nowy monitor Serii 9

Monitor został zaprojektowany z myślą o personalizacji i z troską o detale. Wykorzystuje wyjątkową, opracowaną przez Samsung technologię Natural Color Expert, która zapewnia maksymalną wydajność wyświetlacza. Umożliwia ona przeprowadzenie sprzętowej kalibracji kolorów w monitorze, która pozwala uniknąć niewłaściwego odwzorowania barw na ekranie. Dzięki tej funkcji ponad miliard dostępnych kolorów jest wyświetlanych dokładnie tak, jak powinny. Funkcja ta dopracowywana jest przez inżynierów firmy Samsung, którzy ręcznie regulują kolory w każdym monitorze Serii 9 w końcowym stadium produkcji.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Monitor Serii 9 wykorzystuje również opracowaną przez Samsung profesjonalną technologię Plane Line Switching (PLS). Technologia ta umożliwia dokładne odwzorowanie ponad miliarda kolorów, które można oglądać pod dużymi kątami w pionie i poziomie. Dzięki wyrazistej rozdzielczości Quad HD (256. x 1440), czterokrotnie wyższej niż w przypadku poprzednich, konwencjonalnych monitorów HD, monitor Serii 9 oferuje profesjonalne możliwości, niezależnie od jego zastosowania.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Pozycję monitora Serii 9 można zmieniać, korzystając z płynnej regulacji o zakresie 1. cm (ruch pionowy) oraz funkcji odchylania wyświetlacza, która umożliwia ustawienie monitora pod najwygodniejszym kątem. Wszystkie komponenty wewnętrzne monitora Serii 9 zostały przeniesione do okrągłej, aluminiowej podstawy, w którą wbudowano wszystkie porty wejścia i wyjścia oraz hub USB - takie rozwiązanie usprawnia instalację oraz pomaga uniknąć plątaniny kabli. Monitor ma wbudowane głośniki stereo o mocy 7 W, a ponadto obsługuje interfejsy wideo DisplayPort, Dual Link-DVI i HDMI oraz standard Mobile High Definition Link (MHL) dla kompatybilnych smartfonów i tabletów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)