CeBIT 2010: niedrogi subnotebook z napędem optycznym

CeBIT 2010: niedrogi subnotebook z napędem optycznym
Źródło zdjęć: © Packard Bell

03.03.2010 13:59, aktual.: 03.03.2010 14:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Packard Bell (Planet Reseller, hala 15, stoisko F38) wzbogaciła rynkową ofertę niedrogich subnotebooków na bazie intelowskich procesorów CULV o nowy, ciekawy model. Pomimo kompaktowych rozmiarów 11,6-calowy EasyNote Butterfly xs ma wbudowaną nagrywarkę DVD. Wraz z sześcioogniwowym akumulatorem urządzenie waży zaledwie 1,6 kilograma i zapewnia ponad osiem godzin pracy na baterii.

EasyNote Butterfly xs w czerwonej lub niebieskiej obudowie będzie niebawem do kupienia w cenie od 60. euro. Szczegóły konfiguracyjne – takie jak typ procesora, pojemność dysku czy możliwość rozbudowy pamięci roboczej – Packard Bell trzyma na razie w tajemnicy.

Obraz
© (fot. Packard Bell)

Wiadomo jedynie, że lustrzana matryca wyświetla obraz w rozdzielczości 1366×76. pikseli; przez złącze HDMI można przekazywać dźwięk i obraz cyfrowy do zewnętrznych monitorów i płaskich telewizorów. Standardowe wyposażenie obejmuje moduł WLAN, a Bluetooth i UMTS są przewidziane opcjonalnie.

Obraz
© (fot. Packard Bell)

Pod względem technicznym EasyNote Butterfly xs jest ściśle spokrewniony z urządzeniami Aspire Timeline macierzystego koncernu Acer. O ile jednak te ostatnie sprzedaje również Packard Bell (pod inną nazwą), o tyle Acer zapowiedział, że sam nie planuje sprzedaży modelu z napędem optycznym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)