CeBIT 2010: niedrogi subnotebook z napędem optycznym

CeBIT 2010: niedrogi subnotebook z napędem optycznym

CeBIT 2010: niedrogi subnotebook z napędem optycznym
Źródło zdjęć: © Packard Bell
03.03.2010 13:59, aktualizacja: 03.03.2010 14:28

Firma Packard Bell (Planet Reseller, hala 15, stoisko F38) wzbogaciła rynkową ofertę niedrogich subnotebooków na bazie intelowskich procesorów CULV o nowy, ciekawy model. Pomimo kompaktowych rozmiarów 11,6-calowy EasyNote Butterfly xs ma wbudowaną nagrywarkę DVD. Wraz z sześcioogniwowym akumulatorem urządzenie waży zaledwie 1,6 kilograma i zapewnia ponad osiem godzin pracy na baterii.

EasyNote Butterfly xs w czerwonej lub niebieskiej obudowie będzie niebawem do kupienia w cenie od 60. euro. Szczegóły konfiguracyjne – takie jak typ procesora, pojemność dysku czy możliwość rozbudowy pamięci roboczej – Packard Bell trzyma na razie w tajemnicy.

Obraz
© (fot. Packard Bell)

Wiadomo jedynie, że lustrzana matryca wyświetla obraz w rozdzielczości 1366×76. pikseli; przez złącze HDMI można przekazywać dźwięk i obraz cyfrowy do zewnętrznych monitorów i płaskich telewizorów. Standardowe wyposażenie obejmuje moduł WLAN, a Bluetooth i UMTS są przewidziane opcjonalnie.

Obraz
© (fot. Packard Bell)

Pod względem technicznym EasyNote Butterfly xs jest ściśle spokrewniony z urządzeniami Aspire Timeline macierzystego koncernu Acer. O ile jednak te ostatnie sprzedaje również Packard Bell (pod inną nazwą), o tyle Acer zapowiedział, że sam nie planuje sprzedaży modelu z napędem optycznym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)