Trwa ładowanie...
d2wqkhc
Giznet.pl

CD Projekt rzuca wyzwanie Steamowi! Polska platforma z grami

Zapowiadana w ubiegłym roku platforma dla graczy GOG Galaxy została w końcu udostępniona. CD Projekt, właściciel sklepu GOG.com nie ukrywa, że zamierza zawalczyć z dominacją Steama.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CD Projekt rzuca wyzwanie Steamowi! Polska platforma z grami
(giznet.pl)
d2wqkhc

Należący do CD Projekt sklep internetowy Good Old Games, w skrócie GOG, swoją popularność zdobył oferując klasyczne gry pozbawione mechanizmów DRM. Ale to dopiero początek –. firma udostępniła dziś wersję beta swojej własnej platformy dla graczy o nazwie GOG Galaxy, która ma powalczyć z dominacją platformy Steam.

GOG Galaxy nie jest tylko platformą cyfrowej dystrybucji gier. To program, po zainstalowaniu którego otrzymamy także możliwość wygodnej instalacji gier zakupionych w sklepie GOG, dostęp do automatycznych aktualizacji i pobierania wolnych od DRM kopii zapasowych oraz funkcji społecznościowych takich jak na przykład chat, osiągnięcia czy listy znajomych. Wybrane tytuły będą wspierały też wieloplatformowy multiplayer, więc będzie można w nie grać ze znajomymi, którzy kupili je na przykład na Steamie.

CD Projekt podkreśla, że wszystkie dodatkowe funkcje, tak samo zresztą jak korzystanie z GOG Galaxy, są czysto opcjonalne, dlatego będzie można na przykład wyłączyć i cofnąć automatyczną aktualizację (rollback), jeśli okaże się, że dany patch uszkadza grę.

d2wqkhc

„Dzięki temu, że wszystko jest opcjonalne, mamy większą motywację do tego, by było działało jak najlepiej,”. mówi Piotr Karwowski, dyrektor działu Technologii Online CD Projekt. „Chcemy żeby były tak dobre, że użytkownicy będą chcieli z nich korzystać.”

GOG Galaxy jest obecnie w fazie otwartej bety, ale, choć jeszcze nie wszystkie planowane funkcjonalności są dostępne (będziemy musieli poczekać między innymi na implementację rollbacku czy osiągnięć), już teraz za jego pośrednictwem dostępne jest ponad tysiąc gier. I tak, największym testem dla GOG Galaxy będzie zaplanowana na 1. maja premiera Wiedźmina 3.

Polecamy na stronach Ginzet.pl: Jeśli twój Apple Watch zawodzi, to twoja wina

d2wqkhc

Podziel się opinią

Share
d2wqkhc
d2wqkhc
Więcej tematów