Trwa ładowanie...
d2rrimr

CBA zabezpiecza dokumenty związane z awarią w oczyszczalni "Czajka". Funkcjonariusze przeszukują warszawski ratusz

Centralne Biuro Antykorupcyjne zajmuje się sprawą ostatniej awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka". Funkcjonariusze zabezpieczają dokumenty dotyczące m.in. budowy i działania zakładu, który jest częścią Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie.
Share
Oczyszczalnia ścieków Czajka
Oczyszczalnia ścieków CzajkaŹródło: East News
d2rrimr

Funkcjonariusze CBA, zgodnie z poleceniem warszawskiej Prokuratury Regionalnej zabezpieczają dokumenty m.in. w wydziale zarządzania kryzysowego stołecznego ratusza. Swoje czynności prowadzą również w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

CBA w ratuszu

CBA informuje, że prowadzone działania mają na celu zabezpieczenie dokumentacji, w tym również zapisów elektronicznych. Śledztwo ma wykazać, czy w przypadku zarządzania sprawami majątkowymi Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji nie doszło do niegospodarności w zakresie modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków "Czajka".

d2rrimr

Awaria w oczyszczalni ścieków

Do awarii w oczyszczalni "Czajka" doszło pod koniec sierpnia. Uszkodzeniu uległ kolektor, czyli rurociąg odpowiedzialny za zbieranie ścieków i przesyłanie ich z lewobrzeżnej Warszawy do zakładu.

Źródło: RFM FM, TVN Warszawa

d2rrimr

Podziel się opinią

Share
d2rrimr
d2rrimr
Więcej tematów